06 Haziran 2017'da eklenmiş, 22 views kişi görüntülemiş
Kocamaz: “Mersin in Önünü Bir An Evvel Açmak İstiyoruz”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Kocamaz: “Mersin in Önünü Bir An Evvel Açmak İstiyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin 1/100.000’lik Çevre Düzeni Planı’nın tamamlandığını ve şu anda Bakanlıkta onay aşamasında olduğunu belirterek, “Bunun hemen ardından 1/5000’lik planlar, ilçe belediyelerinin yapacağı 1/1000’lik planlarla Mersin’in önünü bir an evvel açmak istiyoruz” dedi.

Başkan Kocamaz, Mersin Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Kongre ve Sergi Sarayı’nda verilen iftar yemeğinde konuşan Kocamaz, Mersin’in, Anadolu’nun bağrından, tarihin derinliklerinden günümüze doğru akıp gelen, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, dinlerin, dillerin ve medeniyetlerin buluşma noktası olan çok özel bir kent olduğunu söyledi. “Adeta cennetin yeryüzü, özellikle de Anadolu şubesi Mersin” diyen Kocamaz, böyle güzel ve kadim bir kentte yaşıyor olmaktan ve bu kente hizmet etmekten çok büyük bir onur duyduğunu vurguladı.

“Mersin’in önünü bir an evvel açmak istiyoruz”

Mersin’in güzellikleri yanında katmerlenmiş birçok sorunu olduğunu ifade eden Kocamaz, işsizliğin hemen ardından trafik probleminin geldiğine dikkat çekti. Başlayan çalışmalarla bu sorunların bir bir çözüleceğine inandığını dile getiren Kocamaz, “İstihdama yönelik yapılanlar kapsamında 1/100 binlik plan çalışmalarımız şu anda tamamlandı, Bakanlıkta onay aşamasında. İnşallah bunun hemen ardından 1/5000’lik planlar, ilçe belediyelerinin yapacağı 1/1000’lik planlarla Mersin’in önünü bir an evvel açmak istiyoruz. Mersin’e yeni yeni yatırımlar gelsin, Mersin’de yaşayan insanlar işsizlik konusunda kendilerine alanlar bulsunlar” diye konuştu.

“Turizm bölgelerinin bir kısmı Bakanlıkta bürokratik engellerle cebelleşiyor”

Mersin’de en önemli konulardan birinin de turizm olduğuna işaret eden Kocamaz, “Turizm konusunda şu anda 1/100 binlik planlara da işlenmiş 8 tane turizm bölgemiz var. Bunların da bir an evvel yatırımlarla taçlandırılmasını arzu ediyoruz. Bir kısmı yatırım aşamasında, hatta tahsisler yapılmış durumda ama bir kısmı Bakanlıkta bürokratik engellerle cebelleşiyor” ifadelerini kullandı.

Bu kentte yaşayan herkesin Mersin’in geleceğine, gelişimine katkı koymasını istediklerini belirten Kocamaz, “Herkesle bir arada olmak, Mersin ortak paydasında birleşmek ve bu kentte yaşayan bütün insanların Mersinliyim diyebileceği, bunu gururla söyleyebileceği bir ortamı hep birlikte hazırlamak. Amacımız, Mersin’deki armoniyi zenginliğe çevirmek ve doğduğu yerden ziyade insanların doyduğu yerde bir ve beraber olarak huzur içerisinde yaşaması için taşın altına elimizi koymak” şeklinde konuştu.

Ramazan ayının önemine de vurgu yapan Kocamaz, “Ramazan ayı, bereket, paylaşma ve dayanışma ayı. Ramazan ayı, tokun acın halinden anladığı ay. Dolayısıyla bu ayın feyzinden, bereketinden hep birlikte faydalanmak durumundayız. Bütün hemşehrilerimizin, bütün konukların Ramazan ayını tebrik ediyorum” dedi. – MERSİN

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.