21 Nisan 2018'da eklenmiş, 45 views kişi görüntülemiş
Kocaelili İş Adamlarından Suriyeli Çocuklara Oyun …
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Kocaelili İş Adamlarından Suriyeli Çocuklara Oyun …

Kocaelili iş adamları, belediye başkanlarının da desteğiyle Haytay’ın Yayladağ ilçesindeki mülteci kampında yaşayan Suriyeli çocuklar için konteynerden oyun ve etkinlik evleri yaptırdı.

Kocaelili iş adamları Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan çocuklar için kolları sıvadı. Mülteci çocuklar için bir araya gelen iş adamları, savaş mağduru çocukların konteynerden “Oyun ve Etkinlik Evleri” yaptılar. Yanmaz malzemelerden yapılan konteynerler, çocukların hem eğlenebilecekleri hem de eğitim görebilecekleri şekilde dizayn edildi. Televizyon, oturma grubu, dolap, sahne ve çocukların tiyatro oyunları için kostüm, kitap ve oyuncaklarla donatılan Oyun ve Etkinlik Evleri, Hatay’ın Yayladağ ilçesinde bulunan mülteci kampına gönderilecek. İzmit ilçesinde tanıtımı gerçekleştirilen oyun evlerinin lansmanına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve çok sayıda iş adamı katıldı. Tanıtım töreninde Suriyeli çocuklar için tasarlanan Oyun ve Etkinlik Evleri’ni inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da projeye destek vereceklerini söylediler.

“Çocukla ve gelecekle ilgili projelerde duyguya kapılıyorum”

Törende konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Oyun ve Etkinlik Evleri’nin savaşta evlerini bırakarak Türkiye’ye gelen çocuklara umut olacağımı belirterek, “Güzel bir proje. Ben de bir çocuk hekimi olarak böyle çocukla ve gelecekle ilgili projelerde duyguya kapılıyorum. Böyle projelerin yapılmasında farklı destekler var. Ben herkese teşekkür ediyorum. Herkes bir şeyler yapmış, yapamayan da dua etmiş. İşte aslında Türkiye’nin genel anlayışının yapısı da bu. Biz, istediğimiz her şeyi şartlar zor olsa da yaparız. Bugün Türkiye’nin yükselişini kabul edemeyenler, Türkiye’nin bu gidişatını durdurmaya çalışıp kendi emperyalist çıkarları ile ülkemizi kuşatmaya çalışanlar bu birliğin karşısında yenilmeye mahkumdur” dedi.

“Bir tane konteyner Nevzat Bey yaptırıyor, ben de 2 tane yaptıracağım”

Daha sonra konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kendisinin de Suriyeli çocuklara 2 adet Oyun ve Etkinlik Evi göndereceğini söyleyerek, “Özellikle Nevzat Başkan unuttu. Ben onun adına söz veriyorum. Bir tane konteyner Nevzat Bey yaptırıyor, ben de 2 tane yaptıracağım. Nevzat Bey’den parasını alamazsanız benden alacaksınız. Gerçekten güzel bir proje. Bizim çocuklarımız burada rahat, lüks içerisinde ama oradaki çocuklar yoksulluk ve perişanlık içerisinde. Allah, hiçbirimizi bayraksız, vatansız devletsiz bırakmasın. Bunların ne kadar önemli olduğunu vatansız kalanların halini görüp örnek alalım” diye konuştu.

Tanıtım toplantısının ardından iş adamlarının destekleri ile hazırlanan 2 adet Oyun ve Etkinlik Evi, Suriyeli çocuklar için Hatay’a gitmek üzere yola çıktı. – KOCAELİ

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.