16 Şubat 2012'da eklenmiş, 380 views kişi görüntülemiş
‘Kızımı damadım öldürdü’
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

‘Kızımı damadım öldürdü’

Uçurumun dibinde cesedi bulunan ve kazayla düşüp öldüğü iddia edilen Esin öğretmenin ölüme gidiş fotoğrafları ortaya çıktı. Siirt’te, şiddet gördüğü eşine açtığı boşanma davası sürerken, uçurumun dibinde cesedi bulunan ve kazayla düşüp öldüğü iddia edilen öğretmen 25 yaşındaki Esin Güneş’in ölmeden dakikalar önce olay yerinde eşi ve onları oraya götüren taksici ile birlikte çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Fotoğraflarda, Esin Güneş’in eşi Güven Güneş ve taksici Beşir Üzüm ile birlikte uçurumun kıyısındaki kameriyeye doğru yürüdükleri görüldü. ’Kaza’ olduğu gerekçesiyle kapatılan dosya, Esin öğretmenin ailesinin ’cinayet’ itirazı üzerine yeniden açılmış, savcılığın yaptığı soruşturmanın ardından, Güven Güneş ile taksici Beşir Üzüm hakkında ’kasten adam öldürmek’ suçlamasıyla ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

 

Siirt’te özel güvenlik görevlisi Güven Güneş ile 75’inci Yıl İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Esin Güneş, 2008 yılında evlendi. Esin Güneş, evliliklerinin ikinci yılında eşinden şiddet görmeye başladı. Eşinden gördüğü şiddet nedeniyle yüzünde yaralar ve morluklar oluştuğu gerekçesiyle öğrencilerinin karşısına çıkamayan Esin Güneş, eşine boşanma davası açtı. Ancak Güven Güneş, boşanma davasına karşı çıktı.

 

Öğretmen Esin Güneş, 24 Ağustos 2010 günü eşi Güven Güneş, taksici Beşir Üzüm ile gittiği Aydınlar İlçesi’nde ’Kale’ olarak bilinen uçurumun dibinde ölü olarak bulundu. Olayla ilgili olarak ifadesine başvurulan Güven Güneş, ilk ifadesinde pikniğe gittiklerini ve olayın kazayla meydana geldiğini belirterek, “Taksici arkadaşım Beşir Üzüm’ün kullandığı araçla bölgeye gittik. Eşim hava alsın, gezelim, piknik yapalım istedik. Kameriyede otururken ayağa kalkmak istedi. Bu sırada ayağı takıldı ve düştü” dedi.

 

AİLENİN, ’KAZA DEĞİL, CİNAYET’ İTİRAZI DOSYAYI AÇTIRDI

Olayın dosyası, önce ’kaza’ denilerek kapatıldı. Ancak genç öğretmenin ailesi, kızlarının kaza sonucu ölmediğini, damatları tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Aile fertleri kendi imkanlarıyla topladıkları delillerle Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, olayın soruşturulmasını istedi. Başvuru üzerine savcılık, dosyayı yeniden açarak soruşturma başlattı. Soruşturma sonunda savcılık, Esin Güneş’in eşi ile taksici arkadaşı hakkında, ’kasten adam öldürmek’ suçlamasıyla ömür boyu hapis istemiyle dava açtı.

 

ESİN ÖĞRETMEN ÖLÜME BÖYLE GİTMİŞ

Siirt Ağır Ceza Mahkemesi’nde Güven Güneş ile Beşir Üzüm’ün tutuksuz yargılandığı davanın dünkü duruşmasında Esin Güneş’in ölmeden dakikalar önce çekilen fotoğrafları ortaya çıktı.

 

Aydınlar Kaymakamlığı’nda çalışan ve olay günü ’Kale’ olarak adlandırılan bölgede dolaşan Beşir Tutar’ın çektiği fotoğraflara tesadüfen Esin öğretmen eşi Güven Güney ile taksici arkadaşı Beşir Üzüm’ün parkta yürümeleri, kameriyeye doğru gitmeleri, uçurumun kenarına kadar gelmeleri yansıdı.

 

Duruşmada tanık olarak dinlenan fotoğrafçı Beşir Tutar, Kaymakamlık adına fotoğraf çekmek için gittiği kalede dolaşan 3 kişiyi gördüğünü bu üç kişiden birinin kadın, 2 kişinin erkek olduğunu farkettiğini söyledi. Tutar, “Fotoğrafta erkekler önde, bayan arkadaydı. Bu şekilde fotoğraflarını çektim. Manzarayı çekmek için sürekli şekilde onların yürüdüğü kısmı fotoğraflamıştım. Yanlarında bir dördüncü kişi görmedim. Bu fotoğrafları sonra jandarmaya teslim ettim. Olay anında bir tedirginlik hissetmedim” dedi.

 

FİZİKÇİ İLE OLAY YERİNDE KEŞİF YAPILACAK

Mahkeme, tutuksuz yargılanan sanıklar Güven Güneş ve Beşir Üzüm’ün tutuklanma taleplerini redderek, sanıklardan DNA için kan ve tırnak örnekleri alınmasına karar verdi. Mahkeme heyeti ayrıca, olay yerinde bir fizikçi ve bir olay yeri inceleme uzmanından oluşan iki bilirkişinin refakati ile ve sanıklarında hazır bulunacağı 13 Mart’ta keşif yapılmasına karar verdi.

 

“KIZIMI DAMADIM ÖLDÜRDÜ”

Duruşmalar öncesi kızının fotoğraflarına sarılıp adliye önünde gözyaşları döken anne Fahriye Işık, kızının istememelerine rağmen Güven Güneş ile evlendiğini ve evlendikten bir ay sonra eşinden şiddet görmeye başladığını söyledi. Anne Işık, “Benim kızımı pikniğe götürdüğünü söylemiş. Gittikleri yer, ailece piknik yapılacak yer değil. Piknik malzemeleri yok. Pikniğe gitmişlerse taksi şoförünün onların yanında uçurumun kenarında işi ne? Olay önce hiç soruşturulmadan kapatıldı ve dosyada takipsizlik kararı verildi. Ancak, girişimlerimiz sonucu takipsizlik kararı kaldırılarak dava açıldı. Kızım, damadım tarafından açık bir şekilde öldürüldü. Olay er ya da geç ortaya çıkacaktır. Adalete güveniyorum” dedi.

 

DHA

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.