03 Nisan 2012'da eklenmiş, 452 views kişi görüntülemiş
Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yle fena kafa buldu..
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yle fena kafa buldu..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğanbugünkü parti grubu konuşmasındaCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu veMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert sözlerle yüklendi.

Bahçeli’nın 40 yıl hesabını hatırlatan Erdoğan, CHP liderinin de hesap uzmanı olduğunu hatırlatarak, ‘Muhalefet partilerinin rakamlarla arası iyi değil. Allah’ı var MHP lideri 4 işlemi çok iyi bilir. Sıfırları siliyor topluyor çıkarıyor bölüyor gerçi işlem tamam ama sonuç yanlış çıkıyor. MHP 40. yılında iktidar demişti. Ama CHP genel başkanı da iktidar olacağız demişti ama hesap uzmanının da hataları var. Önceki gün 4+4 8 değil demiş 8 bölü 2’ymiş. Okul dönemlerinde de dersi kaytarmak için her yola başvurmuşlar. Bugün Meclis’i kırıp Tandoğan’a gidenler okul günlerinde de okulu kırıp başka yerlere gitmişler. Sayın Kılıçdaroğlu’na abaküs önünde dört işlemi yeniden öğrenmelerini tavsiye ediyoruz.’ dedi.

İşte Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Neslişah Sultan’ı ebediyete uğurladık. Fatma Neslişah Osmanoğlu, damarlarında Osman Gazi’nin kanını taşıyan bir asalet timsaliydi.. Biz de kendilerini hürmetle, minnetle yad ediyoruz, Allah rahmet eylesin diyoruz.

Ekonomi iç politika ve dış politika alanında çok yoğun gelişmelerin yaşandığı bir süreçten geçiyoruz. Dün TÜİK 2011 yılına ilişkin büyüme rakamlarını açıkladı. Ekonomimizde yüzde 8.5 oranında büyüme gerçekleşti. Bu büyüme oranıyla OECD ve AB ülkeleri arasında Türkiye en hızlı büyüyen ülke oldu. Dünyada ise Çin’den sonra ikinci ülke olduk..

Muhalefetin yaptığı gibi laf kalabalığı yapmıyoruz. 2011 yılında 1 trilyon 294 milyar 893 milyon lira GSMH elde ettik. Dolar bazında GSMH yeni bir rekor kırdı. Böylece 2008 milli gelir rakamını aşmış kriz zamanındaki rakamları geride bıraktık.

HEM NÜFUSUMUZ HEM DE BÜYÜME ARTIYOR

Büyümeyle birlikte nüfusumuz da artıyor. Nüfusumuz azalıp da milli geliri artan bir ülkeden bahsediyoruz. 2011 yılına ait borçlanma verileri de güncellenmiş oldu. Biz göreve geldiğimizde 100 liranın 74 lirası borçtu. Şimdi yüzde 39 oranına düşürdük. Bu tüm zamanların rekorudur. Maastricht kriterinin çok çok üzerinde bir rakamdır. Geliyorum Kamu Net Borç Stoku’nun milli gelirine oranına; 2002’de biz bu oranı yüzde 60’tan devraldık. Bu oran tarihinin en düşük seviyesine indi yüzde 22 seviyesine düştü. Muhalefet borçlanmaya ilişkin verileri çarpıtarak vermeye devam ediyor.

BORÇ YİĞİDİN KAMÇISIDIR

Önemli olan borcu çevirebilmek niye küçümsüyorsun.. Hiç kimse Türkiye’nin borcu artıyor diye milletin zihnini bulandırmasın. Borç yiğidin kamçısıdır. Çünkü borç güçlü olanın kamçısıdır. Milli gelir 100’ken borç 74’tü kardeşim şimdi bak nereye geldi. Şimdi iki rakam daha vereceğim; Merkez Bankamızın kasasında 91 milyar dolar var biz geldiğimizde 27 milyar dolar vardı. Biz göreve geldiğimizde borç 23 milyar dolardı şimdi 2.3 milyar dolar borç var onda bir. Kimin ülkeyi ağır borç yükünden kurtardığı ortada. Bunu göreceksin. Yavuz hırsızlık yapmanın hiç anlamı yok.

MUHALEFET PARTİ LİDERLERİNİN RAKAMLARLA ARASI İYİ

Muhalefet partilerinin rakamlarla arası iyi değil. Allah’ı var MHP lideri 4 işlemi çok iyi bilir. Sıfırları siliyor topluyor çıkarıyor bölüyor gerçi işlem tamam ama sonuç yanlış çıkıyor. MHP 40. yılında iktidar demişti. CHP genel başkanı da iktidar olacağız demişti ama hesap uzmanının da hataları var. Önceki gün 4+4 8 değil demiş 8 bölü 2’ymiş. Okul dönemlerinde de dersi kaytarmak için her yola başvurmuşlar. Bugün Meclis’i kırıp Tandoğan’a gidenler okul günlerinde de okulu kırıp başka yerlere gitmişler. Sayın Kılıçdaroğlu’na abaküs önünde dört işlemi yeniden öğrenmelerini tavsiye ediyoruz.

Mart ayında ihracatımız yüzde 8 oranında arttı. 12 milyar 600 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştirdik. Bu sevindirici gelişmelerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Milletçe bu rakamlara ulaşmamıza katkı sağlayan 75 milyonun tamamını yürekten tebrik ediyorum..

12 EYLÜL’E MÜDAHİL OLDUK

12 Eylül davasına müdahil olma kararı aldık. Bugün milletin meşru temsilcisi olarak bu davanın tabii tarafı olduğuna inanıyoruz. 12 Eylül davasının açılabilmesi için ilk adımı biz atmış 12 Eylül günü yargı reformunu başlatmıştık. Bu davanın ülkemiz ve demokrasimiz için hayırlı sonuçlara vesile olmasını diliyorum.

Ankara ve İstanbul’da çok sayıda önemli, yurt dışında önemli görüşmeler yaptım. UEFA Genel Kurulu’na ev sahipliği yaptık ve orada Platini ile bir görüşme yaptık. 23 Mart’ta nükleer güvenlik zirvesine katıldık. Biz, maksimun güvenlik altında barışçıl amaçlarla nükleer çalışma yapılmasını destekliyoruz. Ama bunun yanında nükleer silah yapımı konusundaki çalışmalara da karşı çıkıyoruz. Bu konudaki çifte standarttan dolayı da tepkimizi dile getiriyoruz.

İsrail’in nükleer silaha sahip olmasına göz yumanların barışçıl amaçla yapılan nükleer çalışmalara karşı çıkmasını doğru bulmadığımızı ifade ettik. İsrail’de sayısı itibariyle ciddi noktalara ulaşmış nükleer başlıklar var. Görüştüğümüz İran’lı yöneticiler fıkıhen de nükleere karşı olduklarını söylediler.

SURİYE DOSTLARI TOPLANTISI

G.Kore’de ikili görüşmelerimiz oldu. Sayın Obama ile etraflıca görüşmeler yaptık. Türkiye G.Kore serbest ticaret anlaşmasını imzaladık. İran’a geçtik orada da üst düzey yöneticilerle görüştük. Bu hafta içinde de Arnavutluk Başbakanı geliyor. Ve müteakiben Konya ilimizin kongresi var oraya katılacağız. Resmi bir ziyaret için cumartesi günü iş adamlarıyla birlikte Çin’e gideceğiz.

İstanbul’da da çok önemli bir görüşmeye ev sahipliği yaptık. Suriye Dostları Toplantısı’na 83 uluslararası kuruluş katıldı.

BİZ SURİYE HALKINA SÖZ VERDİK

Beşşar Esed’in zaman kazanmak için çaba harcadığı, zirvede dile getirildi. Zirvede yeni Suriye’nin temelleri oluşturuldu. İstanbul zirvesinde Beşşar Esed’in kendi halkına uğradığı bahşet teyyit edilmiştir. Esed’in verdiği sözlere inanmak ona zaman ve fırsat tanıyacak ve yeni katliamlara zemin hazırlayacaktır. Bu sadece zalime hizmet edecektir. BM Suriye konusunda bir karar veremeyerek katliama sessiz kalmıştır. Şu anda bizim ülkemize göç eden Suriyeli sayısı 20 bini aştı. Ürdün’e göç edenlerin sayısı 90 bine ulaştı. Bu insanlar durduk yere neden ülkelerini terk etsinler. Evlatları ve torunları öldürülmüş nine sığınıyor bize. Boğazları kesilerek öldürülmüş insanlar var. Bunlara terörist diyor, doğru bunlar senin kendi teröristlerin. Biz Suriye halkına söz verdik yanlız değilsiniz dedik. Suriye halkına sırtımızı dönmeyeceğiz Suriye halkını kendi kaderine terk etmeyeceğiz. Suriye’de tutuklu bulunan gazetecilerin serbest bırakılması için çalışmalarımızı her zeminde sürdürüyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda Kurmay Subaylar’a 50 dakikalık bir konuşma yaptım. terörle mücadele dış politika alt yapı üst yapı bir bilgilendirme konuşması yaptım. Dünkü gazetelerde bu konu cımbızlanarak ifade edilmesi şık olmadı. Konuşmanın asıl özeti bu ifadelerdir. Cumartesi TUSKON’un Genel Kurulu’na katıldık. Dün iki önemli toplantıya katıldık. İşsizlikle mücadele adına son derece önemli bir atama töreni gerçekleştirdik. Dün 2 bin 817 danışmanın atamasını gerçekleştirdik. Böylece hem işsizlerin sorunlarıyla doğrudan ilgilenmiş olacağız hem de işsizlik konusunda önemli bir adım atmış olacağız.

12 Haziran seçimlerinin üzerinden neredeyse bir yıl geçti. 9 yıldır yaptığımız hizmetlere yenilerini eklemek zorundayız. Yılgınlık rehavet yok. Her daim hizmet bekliyor milletimiz bizden. Hiçbir engellemeye boyun eğmeden bu yolda kararlılıkla yürüyeceğiz.

Bugün de buradan siz değerli vekillerimize bu önemli düzenlemeyi gerçekleştirdiğiniz için bir kez daha şahsım ve milletim adına teşekkürlerimi iletiyorum.

1950’de Adnan Menderes ve arkadaşlarının Ezan’ı kendi diline çevirmesi ne kadar önemliyse sizin de cuma günü yaptığınız şey aynıdır. Bu tarihi olayı gerçekleştirdiğiniz, statükoya , CHP zihniyetine gereken cevabı verdiğiniz için sizi yürekten kutluyorum.

Bundan iki yıl önce CHP Genel Başkanlığı’na getirildi. Oylarını arttırmak için her yolu meşru gören adımlar attı. 27 Mayıs’la hesaplaşıyormuş gibi davrandı. Arada çark etti. CHP’nin geçmişiyle gurur duyuyorum dedi. Herkese mavi boncuk dağıtmak için çok yoğun gayretler içerisinde oldu.

KESİNTİSİZ EĞİTİMİ SAVUNMAK 28 ŞUBAT’I SAVUNMAKTIR

Kesintisiz eğitim konusunda Kılıçdaroğlu’nun tavrı en büyük çarkı olmuştur. Kılıçdaroğlu 28 Şubat’ı savunarak özüne dönmüştür. CHP’yi bildik statükocu noktaya çekmiştir. CHP’nin yüzündeki demokrasi maskesi yere düşmüş ve tuzla buz olmuştur. CHP statükoya sıkı sıkıya sarılan bir parti olduğunu bir kez daha göstermiştir. CHP 1940’lardan bugüne gelemeyeceğini bir kez daha göstermiştir. CHP’de statüko çarkçılığa galip gelmiştir. Tam 2 ay boyunca CHP ciddiye alınabilecek tek bir söz söylememiştir.

Ne dediler;

Kafasının içinde beyin taşımayanlar, cani adamlar, münafık, dediler. Genel kurula silahla gireriz dediler. Bu iş bitti sokak çözer dediler. Siz müslüman olmayı önce Allah’a sonra CHP’ye borçlusunuz dediler. Bu üslubu CHP lideri ve arkadaşlarına misliyle iade ediyorum. Kendi ülkesinin başbakanına cahil münafık diyen diğer taraftan İsrail yöneticilerinin kirli çamaşırlarını yıkayan CHP liderini önce millete sonra CHP seçmenine havale ediyorum. Sen bu sözleri AK Parti’lilere değil komisyon başkanına bant tankını atan grup başkanına söyle. Hem entellektüelliğini kabul edeceksin hem de böyle bir insana fiili bir tecavüzde bulunacaksın. CHP Genel Başkanı bize Nazi benzetmesini defalarca yaptı. Şimdi ben ona gurur duyduğu ibretlik bir belge göstereceğim. 1930 tarihli bir kararname.

Alman Devlet Başkanı Hitler’in 50. yaş günü için İsmet İnönü’nün verdiği talimat var. CHP eğer Hitler sevdalısı arıyorsa gitsin o CHP tarihinde arasın bulur.

SIFFIN SAVAŞI SENİN BOYUNU AŞAR

Sayın Kılıçdaroğlu Kur’an-ı Kerim bir süs eşyası değil bir ilham kaynağıdır. Ne demiş Mehmet Akif, “Ya açar bakarız Nazm-ı Celil’in yaprağına, Yü üfler geçeriz bir ölünün toprağına *** İnmemiştir hele Kur’an, bunu hakkıyla bilin; Ne mezarlıkta okunmak, ne de fal bakmak için.”

Tutmuş Sıffın Savaşı’ndan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu bu sular sizin boyunuzu aşar. Siz daha Dersim katliamıyla yüzleşemediniz Sıffın Savaşı meselesine girmeyiniz.

‘Babaannemin babası Hacı Müslüm Efendi (Müslüm Üçüncü) bizzat İsmet İnönü tarafından, Kur’an öğrettiği için Bafra Müftülüğü’nden atıldı. Ama dedeme Bafra halkı sahip çıkarak, aralarında para toplayıp, onun maaşını vererek, Bafra’daki hizmetlerini sürdürmesini istedi. Dedem 1986’da vefat etti. Her şeyi ondan dinledik. Kurs verecek yer bulamadığı için çocuklara değirmende ve mağaralarda Kur’an dersi verdiğini söylemişti.’

İMAM HATİPLER GASSAL YETİŞTİRİLSİN DİYE KURULDU

Bunun gibi hikayeleri ben babamdan da dinledim.. İmam hatipler gassal yetiştirmek için kuruldu. Bize ölü yıkayıcısı mı olacaksın dediler. İşte oradan çıktık buraya geldik. Bütün bu ifadelerle birlikte sayın Kılıçdaroğlu, duvara Kur’an-ı Kerim asılmasından bahsetmeyin. Siz o Kur’an’ları toplattınız. Bu millet sizin devrinizde Kur’an’ları mağaralara sakladı kümeslere sakladı. CHP bu milletin dinini öğrenmesini engelledi. Eğer Menderes gümbür gümbür geldiyse bundan dolayı geldi. Menderes de CHP’nin içinden geldi. Şimdi bürokratik oligarşiden umudunu kesen CHP sokak hareketlerine destek vererek kaosu tetiklemeye çalışıyor. CHPve BDP’li vekillerin arkasında cam çerçeve indiren sözde öğretmenler.. Onlar cam çerçeve kırarken milletin vekilleri milletin isteklerini yerine getiriyordu. MHP’nin de BDP’nin de bir kez daha statükonunun peşine takıldığını millet görmüştür. Kesintisiz eğitimi bu millete dayatan belliydi.

Arazide CHP MHP ve BDP seçmenine bu partilerin nasıl bir statükoda olduğunu anlatacağız. 12 Eylül’de ittifak kuran partilerin bu dersi anlamadıklarını tek tek anlatacağız. Cuma günü milli irade en güçlü şekilde tecelli etmiştir. Bu yeni yasayla eğitim yasası, Türkiye ekonomisi kazanmıştır. Öğrencilerimize en modern imkanları koyacağız.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.