16 Nisan 2012'da eklenmiş, 286 views kişi görüntülemiş
Kılıçdaroğlu, Kongrenin Ardından
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Kılıçdaroğlu, Kongrenin Ardından

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara İl Kongresi’nin ardından, yeniden il başkanı seçilen Zeki Alçın ile kongredeki rakibi Necati Yılmaz’la ayrı ayrı görüşerek, “bir araya gelin” mesajı verdi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara İl Kongresi’nin ardından, yeniden il başkanı seçilen Zeki Alçın ile kongredeki rakibi Necati Yılmaz’la ayrı ayrı görüşerek, “bir araya gelin” mesajı verdi.

Edinilen bilgiye göre, Kılıçdaroğlu, “çarşaf liste-blok liste” gerginliğinin damgasını vurduğunu ve çekişmeli bir adaylık yarışının yaşandığı kongrenin ardından tarafları makamında ağırladı.

Kılıçdaroğlu’nun kongrede yeniden İl Başkanlığı’na seçilen Zeki Alçın ile bir diğer aday Necati Yılmaz’la genel merkezdeki makamında tek tek görüştüğü öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun kongredeki sonuçların kazanan ya da kaydeden olarak algılanmaması gerektiğini belirtirken, “İl Başkanlığı’na aday olmuş arkadaşların bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bir araya gelmesi gerekir” görüşünü paylaştığı ifade edildi. Kılıçdaroğlu’nun Alçın ve Yılmaz’a “Seçim bitmiştir, bundan sonra önümüze bakarak çalışacağız” mesajı verdiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, dün kongre salonuna gönderdiği mesajda da CHP’yi iktidara taşıma mücadelesinde tek güvencesinin örgüt ve halk olduğunu vurgulayarak, “Bu nedenle Kuvay-ı Milliye’de olan, Cumhuriyet’i kuran, ülkemize demokrasiyi getiren ve tüzüğü de demokratikleştirerek örgütlerini söz ve karar sahibi yapan partimizin önündeki hedef artık iktidardır” diye kaydetmişti.

CHP Lideri’nin, kongrede bulunan kurmaylarıyla da bugün bir araya gelerek, kongreye ilişkin detaylı bilgi aldığı belirtildi. – Ankara

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.