20 Şubat 2012'da eklenmiş, 349 views kişi görüntülemiş
KCK sempatizanları facebookta yakalandı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

KCK sempatizanları facebookta yakalandı

GAZİANTEP’te terör örgütü PKK’nın gizli şehir yapılanması KCK’ya yönelik faaliyetler içinde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan 10 kişinin, polisin internetteki sosyal paylaşım sitesinde sempatizan gibi yaptığı yazışmalarla deşifre olduğu ortaya çıktı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü sempatizanlarının teknik ve fiziki takipten kurtulmak için sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta örgütsel içerikli video ve fotoğraf alışverişinde bulunduğunu, bu yolla örgüt propagandası yaparak eleman kazandırmaya çalıştığını belirledi. Polis, bunun üzerine söz konusu gruba dahil olan yazışmaları takibe aldı. KCK sempatizanı gibi gruba sızıp yazışmalarda bulunan polisler, takip sonunda korsan gösteri ve araç yakılması olaylarını yönlendirdiği, terörü tırmandırıcı nitelikli video yayımladıkları belirlenen 11 kişiyi Özel Harekat Timleri’nin de katıldığı operasyonla yakaladı. Şüphelilerin PKK’ya sempatizan toplamak için çeşitli slogan, klip ve görsel hazırladıkları çok sayıda bilgisayara da el konuldu.

Sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye çıkartılan şüphelilerden Mazlum B. (19), Azar A. (20), Ömer Turgay G. (21), İbrahim S. (19), Mehmet T. (22), Medeni B. (19), Ramazan A. (19), Hasan B. (19), Ramazan B. (20) ve Metin Ö. (20) tutuklandı. Bir şüpheli ise etkin pişmanlık yasasından yararlanarak serbest kaldı.

(DHA)

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.