16 Mart 2012'da eklenmiş, 348 views kişi görüntülemiş
Kayseri’de ki Okulda rehine dehşeti
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Kayseri’de ki Okulda rehine dehşeti

Kayseri’de, arkadaşlık teklifi reddedilen genç, sınıfa girerek sevdiği kızı ekmek bıçağı ile rehin aldı.

Edinilen bilgiye göre, Y.M. (18)’nin, Şaban FazlıoğluKız Meslek ve Teknik Lisesi’nde okuyan 1. sınıf öğrencisi B.N.U. (16)’ya arkadaşlık teklif ettiği ancak olumsuz cevap aldığı öğrenildi. B.N.U.’nun olumsuz cevabı sonrasında kendini kaybeden Y.M. bu sabah ekmek bıçağı ile okula geldi ve ders sırasında sınıfa girerek B.N.U.’yu rehin aldı.

 

Y.M.’nin B.N.U.’yu rehin alması sonrasında sınıftaki öğrenciler büyük panik yaşarken, okul yönetimi polis ekiplerine ve 112 ekiplerine haber verdi. Kısa sürede okula gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Y.M. ile görüşmelere başladı. Yaklaşım 30 dakikalık görüşme sonrasında Y.M. ikna edilerek gözaltına alındı.

Olay sonrasında sınıfta bulunan kız öğrenciler büyük panik yaşarken, bazıları sinir krizleri geçirdi. Öğrencilere olay yerinde bulunan 112 ekipleri müdahale ederken, olayı öğrenen veliler de panik içinde okula akın etti.

Gözaltına alınan Y.M. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktor raporu alındıktan sonra ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.

Olay sonrasında okula gelen İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, konu hakkında bilgi alırken, okula çağırılan psikologlar da öğrencileri sakinleştirmek için büyük çaba harcadı.

İHA

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.