18 Nisan 2012'da eklenmiş, 287 views kişi görüntülemiş
Karakolun Hası 18 Mayıs ta Sinemalarda Gösteride
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Karakolun Hası 18 Mayıs ta Sinemalarda Gösteride

Osmanlı’nın büyük dolandırıcılarından Eyüplü Halit’in efsanelerle dolu hayat hikayesi ‘Öz Hakiki Karakol’ filmine hayat verdi.
Senaryosunu İbrahim Güler ve Erdal Bektaş’ın yazdığı, yapımcılığını Arkadaş Yapım (Yusuf Güler) ve Medya Mühendisi’nin (Kayahan Nacar&Ceyhun Büyükbeşe) üstlendiği, yönetmenliğini İbrahim Güler’in yaptığı film, yeni bir kahkaha tufanı yaratacak.
Kamuoyunun Erdal Bakkal olarak tanıdığı Cengiz Bozkurt, Hasan karakterini canlandırdığı filmde bu kez sevenlerinin karşısına sahte bir karakolun çakma amiri olarak çıkıyor.
Osmanlı döneminin meşhur üçkağıtçılarından Eyüplü Halit’in efsanelerle dolu dolandırıcılık hikayesi, Öz Hakiki Karakol filmini beyaz perdeye taşıdı. Eminönü’ndeki saat kulesini bile satan, Sülün Osman’a atfedilen pek çok üçkağıdın da kaynağı olarak bilinen Eyüplü Halit’in maceralarından en çarpıcı olanından esinlenilen ‘Öz Hakiki Karakol’ filmi, 18 Mayıs 2012’de vizyona giriyor.
MUSOLLİNİ’Yİ OYUNA GETİRDİ
İstanbul’un işgal altındaki son günlerinde Türk ordusunun şehre girmesine 3-4 gün kala arkadaşı Arap Abdullah ile Feridiye semtinde bir ev kiralayan Eyüplü Halit’in şeytana pabucunu ters giydiren planı, efsane haline geldi.
Vatandaştan para koparmak için kiraladığı evi, karakola çeviren kurnaz Halit, bulunduğu çevreye kendini komiser, arkadaşı Arap Abdullah’ı da bekçi diye tanıtır. “Masum insanları şikayet edersin ha” diyerek nezarethaneye attığı zengin Rumlar’ı rüşvet karşılığında serbest bırakarak bir servet sahibi olan Eyüplü Halit’in Musollini’yi bile kandırdığı konuşuluyor.
HALK İNANDI, DEVLET İNANDI, KENDİLERİ DE İNANDI
Bu hikayeden yola çıkan ‘Öz Hakiki Karakol’ filmi senaristleri İbrahim Güler ve Erdal Bektaş sahte bir karakol kuran beceriksiz bir dolandırıcı grubunun komik olaylarını beyaz perdeye taşıdı. Arkadaşları ile bir otelin illegal işletilen kumarhanesini soyup köşeyi dönmeyi planlayan Hasan’ın(Cengiz Bozkurt) kurduğu sahte karakola, daha ilk gününden halktan ihbar telefonları gelmeye başlar. Hasan ve arkadaşları ihbarlara kendi bildikleri ve üslupları ile müdahale eder. Bir yandan soygun planı yapan diğer yandan halka hizmet etmeye çalışan kahramanlarımız devlet’in iki tane stajyer atamasıyla sahte karakolda beklemedikleri gelişmeler yaşamaları, izleyiciyi de kahkahalara boğacak.
ÖZ HAKİKİ KARAKOL’U GERÇEK KARAKOL SANDILAR
‘Öz Hakiki Karakol’un çekimleri esnasında Çakıllı Belediye’sinden çekim için yapılan karakol açılışı anonsunu gerçek sanan Çakıllı halkı, karakolu gerçek sanıp karakolu tebrik etmeye geldi.
Çakıllı Beldesi meydanındaki çekim esnasında sahne gereği belediyeden anons yaptıran ekip sahne bitimi sonrası karakolun kurulu olduğu mekana gittiklerinde halkın eski bir okul olan mekanın bahçesinde toplandığını gördüğünde çok şaşırdı.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.