16 Nisan 2012'da eklenmiş, 320 views kişi görüntülemiş
Karadenizli Girişimciler Yeni Pazarlar Arıyor
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Karadenizli Girişimciler Yeni Pazarlar Arıyor

Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD), Irak’ın Musul ve Erbil şehirlerine yaptığı geziyle bölgedeki yatırım ve ticaret potansiyelini araştırdı. İnşaat, gıda, sağlık ve medikal sektörlerinden 10 iş adamının katılımıyla yapılan iş gezisinde, bölgedeki siyasi yetkililer ve iş adamlarıyla görüşmeler yapıldı.

KARGİD Başkanı Ahmet Yaşar Altıntaş, dernek üyelerine yönelik yeni Pazarlar bulma ve onları dış piyasaya açmak için çeşitli sektörlerden iş adamlarını yurt dışı iş gezilerine götürdüklerini belirtti. Bu faaliyetler kapsamında, Irak’ın Musul ve Erbil şehirlerine yönelik iş gezisi düzenlediklerini kaydeden Altıntaş, “Irak, yeniden inşa edilen bir bölge, orada birçok Türk iş adamının yatırımı var. Biz de üyelerimiz orada neler yapabilir diye araştırmak ve ikili iş görüşmeleri yapmak amacıyla bu geziyi düzenledik. İnşaat, gıda ve sağlık-medikal sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimizin yer aldığı bir heyetle gezimizi gerçekleştirdik. Her yurt dışı iş gezisi yeni Pazarlar ve yeni bir tecrübe oluyor. Küçülen dünyada büyüyen bir pazar var. Biz de bu pazardan maksimum ölçüde faydalanmaya çalışıyoruz. Irak da bizim için güzel bir pazar.” dedi.

Irak’a düzenledikleri iş gezisinin son derece verimli geçtiğini ifade eden Altıntaş, Musul ve Erbil’de ticaret ve sanayi odalarını ziyaret ederek, oradaki iş adamlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Altıntaş, “Erbil’de sağlık bakanıyla görüşme fırsatımız oldu. Erbil Müteahhitler Birliği başkanıyla da görüşmemiz oldu. Yaptığımız ikili görüşmeler doğrultusunda oradaki firmalarla irtibatlarımız devam edecek. Umuyorum ki bu gezi sonrası birçok iş adamımız Irak’la ticaret yapacaktır.” diye konuştu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.