26 Temmuz 2012'da eklenmiş, 4.982 views kişi görüntülemiş
İşte Yeni Suriye Sınır Haritamız
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

İşte Yeni Suriye Sınır Haritamız

HARİTA DEĞİŞİYOR.GÜNEYDOĞU SINIR KOMŞUMUZ …

“Türkiyenin sıfır sorun yaşayacağı sınır komşumuz”

ABD ve İngilizlerin yeni Orta Doğu planı tıkır tıkır işliyor

Türkiye’nin sınırlarına yeni komşular(!) yerleşiyor. Irak’ın kuzeyinden sonra Suriye’nin kuzeyi de Kürtlerin eline geçti. PKK’nın uzantısı olan PYD’nin eşbaşkanı Salih Müslim, bölgeye hakim olduklarını ilan etti.

Gelişmeye karşı hazırlanmıştık

Suriye’deki Kürt bölgelerinin yönetimi PKK’nın uzantısı PYD’nin (Demokratik Birlik Partisi) kontrolüne geçti. PYD Eş Başkanı Salih Müslim, bu gelişmeye hazırlıklı olduklarını anlatarak, “Tedbirlerimizi baştan aldık. Halkımızı örgütledik. Bu Afrin’le başladı, Kobani’ye yayıldı” dedi.

Bölgenin adı Batı Kürdistan

Bölgedeki Kürtlerin, devlete ait kurum ve kuruluşlara el koyduğunu ifade eden Müslim şunları söyledi: Halk güvenlik güçlerini dışarıya çıkarttı ve kendi kendini yönetiyor. Aynı durum sonra Derik’te de çıktı. Biz bölgeye Batı Kürdistan diyoruz. Bizim isteğimiz demokratik özerklik..

Kürdistan için deniz göründü!

ABD ve İngiltere’nin planladığı dört parçalı Büyük Kürdistan için deniz göründü! Suriye güçlerinin çekilmesiyle birlikte, ucu Akdeniz’e dayanan Türkiye’nin güney sınırı Kürtlerin kontrolüne geçti.

Batı Kürdistan haritalara girdi

BOP kapsamında “Kürdistan”ın Suriye ayağı da tamamlanıyor. Ülkenin 877 kilometrelik Türkiye sınırı artık Kürtlerin ve terör örgütünün kontrolü altında.

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/habergoster.php?haber=70682

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.