İstanbul’da toplu taşımayı kullananlara maske dağıtılıyor

04.04.2020

6 views Kişi Okumuş

0 Yorum

İstanbul’da toplu taşımayı kullananlara maske dağıtılıyor

Türkiye’de koonavirüse (Kovid-19) karşı alınan önlemler çerçevesinde yeni tedbirler alındı. Bu kapsamda metrobüs, metro, otobüs ve şehir hatları vapurlarını kullanan yolculara maske takma zorunluluğu getirildi.

Metro ve metrobüslerde çoğu yolcunun maske takma kuralına uyarken, bazı yolcuların maskesinin olmadığı görüldü. Maskesi olmayan yolcular toplu taşıma araçlarına alınmazken, metrobüs turnikelerinde güvenlik görevlileri tarafından ücretsiz maske dağıtıldı.

Ankara’da otobüs şoförlerine önlem

Öte yandan, Ankara’da da koronavirüs tedbirleri kapsamında EGO otobüslerinde yeni bir uygulama hayata geçirildi. EGO Genel Müdürlüğü, otobüs sürücü kabinlerini yolcularla teması önlemek amacıyla koruyucu şeffaf plastik malzeme ile kapladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO 2. Bölge Müdürü Hasan Hüseyin Şember, “Koronavirüse karşı alınan tedbirlerdeki amacımız yolcularımızı ve şoförlerimizin sağlığını korumak. Toplum sağlığı için korona virüsün yayılma hızında yakın mesafenin önemli olması nedeniyle sosyal teması en aza indirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Başkentte ayrıca toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmıyor. Ankara polisi, toplu taşıma araçlarındaki yolcuların maske zorunluluğuna uyup uymadıklarını takibe alırken Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara maske dağıtıyor.

İzmir’de toplu taşımada maske zorunluluğu geliyor

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.