03 Şubat 2012'da eklenmiş, 331 views kişi görüntülemiş
İsrail,İran’a saldıracak!!
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

İsrail,İran’a saldıracak!!

İsrail’in İran’ın atom bombası yapmasını engellemek için önümüzdeki bahar aylarında bu ülkeye saldıracağı iddia edildi. İddianın sahibi ise ABD Savunma Bakanı Leon Panetta. Yeni ortaya çıkan bir rapora göre, Panetta İsrail’in önümüzdeki nisan ayında Tahran’a askeri saldırı düzenleyeceğine inanıyor.

Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius imzalı “İsrail İran’a saldırı hazırlığında mı?” başlıklı makalede, ABD Savunma Bakanı Leon Panetta’nın bugünlerde “savunma bütçesini kesmek” ve “Afganistan’daki asker sayısını düşürmek” gibi konulardan dolayı başını kaşıyacak vaktinin olmadığı belirtildikten sonra Panetta’yı asıl endişelendiren şeyin ise İsrail’in önümüzdeki birkaç ay içinde İran’a saldırı yapacağı olasılığı olduğu ifade edildi.

Ignatius’a göre, ABD Savunma Bakanı Panetta, İsrail’in önümüzdeki nisan, mayıs ya da en geç haziran ayında İran’a askeri saldırı düzenleyerek, Tahran’ın nükleer bomba üretmesininin önüne geçeceğine inandığı vurgulandı.

İRAN ATOM BOMBASI İÇİN GEREKLİ URANYUMU ZENGİNLEŞTİRDİ 
ABD’li gazeteci David Ignatius’a göre, İsrail, İran’ın nükleer bomba yapmak için gerekli olan uranyum zenginleştirmesini gerçekleştirdiği ve yer altında inşa ettiği nükleer tesisinde atom bombası üretme çalışmalarına başladığına inandığı belirtildi.

NETANYAHU ABD’Yİ YANINA ÇEKMEK İSTİYOR 
Makalede, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun İran’a tek başına askeri bir saldırıda bulunmak istemediği, bu nedenle ABD’yi yanına çekmek için yoğun çaba harcadığı vurgulandı.

TATBİKATIN ERTELENME NEDENİ İRAN 
İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak’ın İran’a askeri müdahale olasılığı nedeniyle İsrail ve ABD’nin mayıs ayında planladığı füze tatbikatını ertelediği ve bu nedenle ABD’den özür dilediği haberde yer aldı.

‘İSRAİL’E KARŞI HER GRUP VE ÜLKEYİ DESTEKLERİZ’ 
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ise, bugün yaptığı açıklamada, “İsrail’le çatışan ve savaşan” her türlü grup ve ülkeyi desteklemeye hazır olduklarını söyledi. Hamaney, uluslararası tüm baskılara rağmen İran’ın nükleer programından taviz vermeyeceğini de dile getirdi

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.