21 Ekim 2012'da eklenmiş, 341 views kişi görüntülemiş
İskenderundaki Yangın Kısmen Kontrol Altında
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

İskenderundaki Yangın Kısmen Kontrol Altında

Hatay’ın İskenderun ilçesinde gece başlayan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen orman yangını kısmen kontrol altına alındı. Yangında şu ana kadar 30 dekar kızılçam ormanının tahrip olduğu bildirildi.

İskenderun’a bağlı Suçıkağı Köyü sınırlarında yüksek gelirim hatlarının kopması sonucu çıktığı düşünülen yangın sabahın ilk ışıklarında söndürme helikopterinin havadan müdahalesi ile kısmen kontrol altına alındı. Gece şiddetli fırtınanın sürekli yön değiştirmesi nedeniyle çok geniş bir alana yayılan yangın nedeniyle İskenderun Adana otobanı geçici olarak trafiğe kapatıldı. İskenderun, Dörtyol, Payas, İsdemir ve Osmaniye’den gelen takviye itfaiye ekipleri ve orman işletme müdürlüğüne ait arazözlerle sabaha kadar devam eden söndürme çalışmalarında dağın eteklerinde yangın kontrol altına alındı.

Amanosların zirvesine doğru yayılan yangına ise ancak sabah saatlerinde havadan müdahale edilebildi. İskenderun ve bölge halkı yangın nedeniyle korku dolu bir gece yaşadı. Amanosların iç kısımlarında bulunan bazı yayla evleri ve bahçeler ise tamamen kül oldu. İskenderun itfaiye müdürü Ömer Çolak yangında 30 dekar kızılçam ormanı ve makilik alanının yandığını belirtirken halen taş ocaklarının zirve bölgesinde yangının devam ettiğini diğer bölgelerde ise soğutma çalışmalarının yapıldığını kaydetti. – Hatay

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.