05 Kasım 2012'da eklenmiş, 208 views kişi görüntülemiş
‘İş Arayan ve İşverenin Buluşma Noktası Olacak’
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

‘İş Arayan ve İşverenin Buluşma Noktası Olacak’

Türkiye İş Kurumu Gaziantep İl Müdürlüğü tarafından, 7-9 Aralık 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan İnsan Kaynakları ve İstihdam Etkinliği Fuarı (GAİF 2012) öncesi, fuara destek amacıyla 20 kurumun temsilcisi ile Gaziantep Ticaret Odası’nda istişare toplantısı gerçekleştirildi. İŞ-KUR İl Müdürü Siraç Ekin, fuarın, iş arayan ve işverenlerin buluşma noktası olacağını söyledi.

Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İşkur İl Müdürü Siraç Ekin’in yanı sıra fuarı desteklemeleri amacıyla davet edilen 20 kuruluşun temsilcileri katıldı. Toplantıda, fuar ile ilgili hazırlıkların yanı sıra fuar süresince düzenlenecek etkinlikler ve fuarı destekleyecek kuruluşların sorumlulukları gözden geçirildi.

İşkur İl Müdürü Siraç Ekin, toplantıda yaptığı konuşmada, fuarın genel amacının kamu kurumları, yerel yönetimler, sanayici ve işletmeler, üniversiteler, mesleki eğitim kuruluşları ve diğer istihdama yönelik insan kaynakları kuruluşları arasındaki koordinasyonun sağlanması ve kurumlar arası işbirliğini pekiştirerek, işveren ve işçiyi bir araya getirmek olduğunun altını çizdi.

Ekin, “Kentimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inandığımız bu fuar, iş arayan ve işverenin buluşma noktası olacak. Fuar ile ilgili hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. Şehitkamil Kültür Merkezi (ŞKM)’nde düzenleyeceğimiz fuara katılım için 2 bin firmaya davet gönderdik. Yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Ancak yer sıkıntısı nedeniyle sadece 50 firma ile katılım sözleşmesi yapabildik.” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren istişare toplantısında, kurumların temsilcileri söz alarak, fuar öncesi merak ettikleri konularla ilgili olarak sorular yöneltip, görüş belirttiler.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.