16 Nisan 2013'da eklenmiş, 282 views kişi görüntülemiş
İran’da Şiddetli Deprem
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

İran’da Şiddetli Deprem

İran’ın Pakistan sınırı yakınlarında meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremde en az 40 kişinin öldüğü bildirildi. Depremin Yeni Delhi, Dubai ve Bahreyn’de de hissedildiği belirtiliyor.
İran devlet televizyonu, Pakistan sınırına 48 kilometre uzaklıktaki Saravan kenti yakınlarında meydana gelen şiddetli depremde en az 40 kişinin öldüğünü bildirdi. İran sismoloji merkezi depremin büyüklüğünü 7.5 olarak açıklarken, Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi depremin anlık büyüklüğünü 7.8 ve derinliğini 15,2 kilometre olarak kaydetti.

Pakistanlı hastane yetkilileri ise sınırın Pakistan topraklarındaki bölümünde beş kişinin öldüğünü açıkladı. Pakistan Meteoroloji Kurumu, depremin başta Taftan kenti olmak üzere Pakistan’ın güneybatı sınır bölgesinde ağır hasara yol açtığını, 200 kadar ev ve dükkanın yıkıldığını ve binaların altında kalan yüzlerce kişinin hayatını kaybetmiş olabileceğini duyurdu.

Şiddetli depremin Yeni Delhi, Bahreyn ve Dubai’de de hissedildiği belirtiliyor.
İran’ın Basra Körfezi kıyılarında Buşehr yakınlarında geçen hafta meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki depremde de 37 kişi hayatını kaybetmişti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.