17 Temmuz 2013'da eklenmiş, 882 views kişi görüntülemiş
İmar Planları İle Sokakları Bile Satıyorlar
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

İmar Planları İle Sokakları Bile Satıyorlar

Mavişehir’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı ve tartışılan imar planıyla ortaya çıkan sürprizler sürüyor. Gözler, yeşilden ticaret alanına çevrilen Ege Park karşısındaki arazide yoğunlaşırken, Mavişehir’i denize bağlayan tek yol olan 2043 Sokak’ın da satıldığı öne sürüldü.

Mavişehir’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı imar planına itirazlar gelirken, tartışmalar hep yeşilden çıkarılarak ticaret alanına çevrilen Ege Park karşısındaki arazide yoğunlaştı, kenardaki 2043 Sokak ise kimsenin ilgisini çekmedi. Ancak Mavişehir’i deniz kenarına bağlayan tek yol olan bu sokağın satılan parsele dahil edildiği ortaya çıktı.

17 planda hep yoldu ama

Yerleşimin başladığı 1985 yılından bu yana Mavişehir’de 7’si nazım, 10’u da uygulama olmak üzere toplam 17 imar planı yapıldı. 2043 Sokak bugüne kadar tüm planlarda yol olarak işaretlendi. Sokağın sağındaki parsele, Mavişehir’in inşaatını ve dolgusunu üstlenen firma ticaret merkezi yapmak istedi. Ancak çakılan kazıkların zemindeki sıvılaşma sonucu denize kaymasının ardından inşaattan vazgeçildi. 2043 Sokak’ın solunda bulunan parsel de planlarla ilk önce yeşil alan, sonra vasıfsız arsa, son olarak yeşil alan olarak belirlendi. 2010’da ise Emlak Konut GYO’nun onayladığı planda rekreasyon alanı olarak belirlenen parsel Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca geçen yıl ticaret alanına dönüştürüldü. 1985 yılından bu yana vatandaşların Mavişehir’de sahile ulaşmasını sağlayan 2043 Sokak, bu parsele dahil edildi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.