04 Ocak 2013'da eklenmiş, 269 views kişi görüntülemiş
Hizbullah’tan AKP’ye tepki
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Hizbullah’tan AKP’ye tepki

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, AKP Hükümeti’ni Suriyeli muhaliflere silah ve para yardımı yapmakla suçladı. Nasrallah, bölgenin mezhepçi, ideolojik ve etnik esasa dayanan küçük devletçiklere yeniden bölünmesinin en büyük tehlike olduğuna vurgu yaptı.

 

Lübnan’daki Hizbullah hareketinin lideri Hasan Nasrallah, Hazreti Hüseyin’in şehit edilmesi yıldönümü Erbain gününde konuştu. Nasrallah, Baalbek’ten Lübnanlılara seslendi.

‘Ümmetin son zamanlarda karşı karşıya kaldığı en büyük tehlike, bölgenin mezhepçi, ideolojik ve etnik esasa dayanan küçük devletçiklere yeniden bölünme projesidir.

Suriye’nin bölünme tehlikeyle karşı karşıya olduğunu belirten Nasrallah, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ın Suriyeli muhalfilere silah ve para desteği sağladığını açıkladı.

Arap ve Müslüman ülkelerde bölünmenin her şekline kaşrı olduklaırnı vurgulayan Nasrallah, Suriye’deki krizin siyasal olarak çözülebileceğini söyledi. Nasralah, Lübnan Hükümeti’nden de Suriye’de siyasi çözüm için daha etkin bir tutum izlemesini istedi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.