16 Mart 2012'da eklenmiş, 458 views kişi görüntülemiş
Hatay Havaalanı yeniden ulaşıma açıldı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Hatay Havaalanı yeniden ulaşıma açıldı

Hatay’da şiddetli yağışların ardından yaşanan su baskınları nedeniyle 7 Şubat’ta kapatılan Hatay Havaalanı, su tahliye işlemlerinin tamamlanmasının ardından yeniden ulaşıma açıldı.

Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü (DSİ), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Havaalanı Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü yoğun çalışmalar sonucu, havalimanı uçak iniş ve kalkışına elverişli duruma getirildi. İzmir -Hatay seferini yapan özel şirkete ait uçağın 15.45 te piste inmesiyle uçuşların başladığı havaalanın bazı bölümleri halen sular altında. Piste iniş yapan uçağın belli bir mesafede durduğu havaalanında, yolcular aprona otobüslerle taşındı. İniş ve kalkışların yapıldığı pistlerin tamamen sorunsuz olduğu belirtildi.

İzmir’den Hatay’a gelen bazı yolcular inişe geçtikleri sırada havaalanının bir deniz kenarında olduğu hissine kapıldıklarını söyledi. Su taşkınlarından dolayı havaalanının bu hale geldiğini öğrenen yolcular şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yetkililer, havaalanındaki uçuşların sorunsuz olarak gerçekleştirildiğini bildirdi.

Cihan Haber Ajansı

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.