Hatay Game Of Thrones un Yönetmeni Jack Bender den …

09.11.2017

54 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Hatay Game Of Thrones un Yönetmeni Jack Bender den …

Game Of Thrones’un yönetmeni Jack Bender’den Antakya Medeniyetler Korosu’na özel ilgi

’ın ‘Antakya Medeniyetler Korosu’nun, ABD’de geçen hafta verdiği konseri izleyenler arasında dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones’in ünlü yönetmeni Jack Bender’de olduğu ortaya çıktı. Bender, yakın ilgi gösterdiği koro üyeleriyle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

3 semavi din ile 6 mezhebin mensuplarından oluşan, Türkçe, Arapça ve Ermenice ilahiler seslendiren ‘Medeniyetler Korosu’nun ABD’de vereceği konserler için hazırlanan 47 kişilik kafile, vize engeline takılmıştı. ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize krizi üzerine 250 üye arasından ABD vizesi olanlarla yeni koro oluşturulmuştu. Repertuarlarını da değiştirmek zorunda kalan 40 kişilik yeni koro, geçen hafta Washington Andrew W. Mellon Oditoryumu’nda sahne aldı. America Abroad Media organizasyonu ile gerçekleşen programda seslendirdikleri farklı dinlere ait ilahileri tüm konukların büyük beğenisini kazanan Antakya Medeniyetler Korosu, finalde uzun süre ayakta alkışlandı. Geceye katılan konuklar adına sahneye gelen America Abroad Media yöneticileri sergiledikleri müthiş performanstan dolayı Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat’a teşekkür ederek plaket verdi.

ÜNLÜ İSİMLER HAYRAN KALDI

Dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones’in yönetmeni Jack Bender, aktör Tom Berenger, Ürdün Prensesi Rym Ali, Tunuslu ünlü oyuncu Hend Sabry, Tim Clemente, Bill Mcdonald, John Luessenhop ve David Zucker gibi ünlü isimler ile birlikte bir çok ünlü dizilerin yapımcı, yönetmen ve oyuncuları da konseri ilgiyle izledi. Hatay’ın bir arada yaşama kültürünü tüm dünyaya verdikleri barış mesajları kanıtladıklarını belirten Koro Başkanı Yılmaz Özfırat, America Abroad Media yönetimine teşekkür etti.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Gecenin finalinde Game Of Thrones’in yönetmeni Jack Bender’in de aralarında bulunduğu bir çok ünlü isim Yılmaz Özfırat ve koro üyeleri ile fotoğraf çektirerek, performansları için kutladı.

ÜLKEMİZİ TANITMAYA ÇALIŞTIK

Koro Şefi Yılmaz Özfırat, bir arada kültürünü tanıtmanın dışında Türkiye’yi de tanıttıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Game Of Thrones’tan tutun da dünyanın çok farklı filmlerine imza atmış yönetmenlerin huzurunda bir konser gerçekleştirdik. Yaklaşık bin kişilik bir davetli topluluğu vardı, ABD Kongre Üyeleri ve senatoya mensup kişiler buradaydı. Bizler başta Hatay olmak üzere ülkemizi tanıtmaya çalıştık, bir arada yaşama kültürünü insanlara aktarmaya çalıştık. Çok etkili olduğumuzu düşünüyoruz. Ülkemizin çok daha iyi yerlerde olması için burada biz ülke tanıtımı gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Emeği geçen başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, Hatay Valisi olmak üzere bizim buraya gelmemizde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.