Hatay da Off-Road Şenliği

12.11.2017

95 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Hatay da Off-Road Şenliği

’da Off-Road Şenliği
60 yarışçı araçlarıyla zorlu parkurda engellere meydan okudu

HATAY – Hatay’ın Dörtyol ilçesinde belediye tarafından 2. Off-Road Şenliği düzenlendi. Özel olarak hazırlanan parkurda sporcular birincilik için kıyasıya yarıştı.
Yeşil Mahalle hurmalık mevkisinde özel olarak hazırlanan alanda yapılan etkinliğe, , Konya, Kilis, , Niğde, , Kayseri, Kahrmanmaraş olmak üzere çeşitli il ve ilçelerden gelen Off-Road kulüpleri katıldı.
Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, yaptığı konuşmada, İlk Kurşun Off-Road Şenliği’nin ikincisini düzenlediklerini belirterek, “Öncelikle geçtiğimiz yıldan kalan eksikliklerimizi bu yıl tamamladık. Bundan sonra artık “Dörtyol İlk Kurşun Off-Road Şöleni artık bu Türkmen ilçemizde geleneksel hale gelmiştir. Hep birlikte uzun yıllar bu etkinliği hepimizin sahiplenmesiyle devam edeceğine inanıyorum” dedi.
Başkan Toksoy’un startını verdiği yarışlara katılan 60 pilot, birincilik için hem birbirleriyle yarıştı hem de zamana karşı zorlu arazide mücadele ettiler.
Vatandaşlar, yoğun ilgi gören yarışlarda araçların toprak ve engelli parkurda verdikleri mücadeleyi keyifle izlediler.
Gün boyu süren ve zaman zaman görsel şölene döndüğü Off-Road yarışlar sonunda dereceye giren kulüplere ve pilotlarına kupaları törenle verildi.

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.