16 Nisan 2013'da eklenmiş, 209 views kişi görüntülemiş
Hastaya Dilenci Muamelesi Yapan Bakana Ceza
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Hastaya Dilenci Muamelesi Yapan Bakana Ceza

Bayraktar, dün, Edirne gezisi sırasında, yanına yaklaşarak, kanser olduğunu, ilaç bulamadığını belirten ve kendisinden yardım isteyen üniversite öğrencisi Dilek Özçelik’e 300 lira verip gönderdi. Özçelik’in cebine parayı koyduktan sonra bir de“Parayı düşürme” diyen Bayraktar, arkasını dönüp gitti.

Genç kız, daha sonra Selimiye Camii’nden namazdan çıkan bakanın yanına giderek, “Ben dilenci değilim. Tedavim için yardım istedim” diyerek, gözyaşları için uzaklaştığının basına yansımasının ardından bakana tepki yağdı. Bu tepkiler üzerine Edirne Valiliği devreye girdi ve genç kızın hastaneye yatırılarak tedavi altına alındı.

Bayraktar’a bir tepki de sosyal içerikli eylemleriyle adını duyuran Kızıl Korsanlar’dan geldi. Kızıl korsanlar, akşam saatlerinde önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın resmi internet sitesini (cevresehircilik.gov.tr) çökertti.

BAŞEDEMEYİNCE FİŞİ ÇEKTİLER

Redhack’in saldırıyı, “Kanser hastası Dilek için Çevre Bakanlığı hack’lenmiştir. Kardeşlerimize sahip çıkacağız. Sadaka vererek iktidari elde eden ve herkesi sadakayla kandıracağını sanan bakana armağan”diyerek duyurdu.

RedHack’in saldırısını önleyemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın internet sitesinin fişini çektiği de ortaya çıktı. Siteye akşam gece süre ulaşılamazken, Redhack bu konuda ilişkin“Çevre Bakanlığı da eli fişte bekliyormuş! Tebrik ederiz, siber ordu diye ‘hizli fiş çeken’ eleman almışlar işe.. Bravo :)” diye dalga geçti.

BAKANIN KİŞİSEL SİTESİ DE ÇÖKTÜ

RedHack ardından da Bayraktar’ın“www.erdoganbayraktar.com” adresli kişisel internet sitesine saldırdı. Şifrelerini kırararak siteyi ele geçiren RedHack, eylemini “Kanserin tedavisini ‘Al şu parayı sok cebine’ilacıyla bulan, karakter ve onuru kanser olmuşlara tedavimiz sürecek!” diye duyurdu.

Bayraktar’ın kişisel sitesine yazı ve fotoğraf eklenmesine olanak sağlayan panellerin görüntüsüne ilişkin fotoğrafları sosyal paylaşım ağlarından Twitter üzerinden kamuoyu ile paylaştı.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.