BİZİM PARAMIZI ÇAR ÇUR EDİYORLAR!

13.11.2012

296 views Kişi Okumuş

0 Yorum

BİZİM PARAMIZI ÇAR ÇUR EDİYORLAR!

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan ’ın devlet bütçesinden yaptığı harcamaları sorguladı. İnce, Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Erdoğan’ın Meclis’te bulunan ve haftada sadece bir gün kullandığı makam odasında yapılan tadilatların maliyetini sordu.

LİRA ÖDENDİ

TBMM Başkanlığı’ndan gelen cevap göre, Erdoğan’ın haftada bir gün kullandığı TBMM’deki makam odasının tadilatı için tam 330 bin lira ödendi.

Zorunlu durumlarda kullanılması için verilen örtülü ödeneğin rekor düzeyde kullanılması tartışmaları bitmeden, şimdi de makam odasının tadilatı için harcanan para büyük tepki topladı. CHP Milletvekili Hurşit Güneş geçtiğimiz gün örtülü ödenekten 870 milyon lira harcandığını ortaya çıkarmıştı.

ÖRTÜLÜ ÖDENEKTE REKOR

Şanlıurfa Milletvekili Meclis’e 30 bin liralık benzin faturası getirerek tartışmalara konu olurken, Sivas Milletvekili Nursuna Memecan da 26 bin lira telefon masrafı ile rekor kırmıştı. Bu rekorlara bir yenisi de Erdoğan ile eklendi. Erdoğan’ın makam odası, bir fiyatına yenilendi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin soru önergesi üzerine, TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam tarafından verilen bilgiye göre, makam odasının tadilatı için tam 330 bin lira para harcandı.

Verilen bilgiye göre devlet bütçesinden harcanan 330 bin lira, Erdoğan’ın odasındaki ahşap lambri duvar kaplaması, sıva, alçı, parke, lavabo, kapı, dolap imalatlarında ve elektrik ve su tesisatında kullanıldı.  Ayrıca odadaki masa, koltuk, sandalye ve sehpalar yenilendi.

İKİ ODAYA 510 BİN

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Meclis Başkanı’nın makam odasının yenilenmesinin maliyetini de sordu. TBMM Başkanlığı’ndan verilen yanıtta, TBMM Başkanlık makamı odasında (makam odası, dinlenme odası, çalışma odası ve tuvalet) Ahşap duvar kaplamaları, ahşap parke ve süpürgelikleri, ahşap kapı kasaları ve kanatları yenilenmiş, ahşap pencere doğramaları ile ısıtme-soğutma havalandırma sistemlerinde bakım ve oranımlar yapılmıştır. TBMM Başkanlık makamı odasındaki tadilatın maliyeti 180.000TL’dir denildi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.