09 Aralık 2019'da eklenmiş, 37 views kişi görüntülemiş
Haber Türk Canlı yayında Atatürk’ü katliamla suçladı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Haber Türk Canlı yayında Atatürk’ü katliamla suçladı

Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD’de yayınlanan “Unutulan Katliam- Atatürk Alevileri Nasıl Öldürdü” adlı haber programına iktidarından muhalefetine tepkiler yükselirken, Almanya’da yaşayan Türkler bu skandal yayını kanalın önünde protesto ederken adında Türk olan bir haber kanalı Habertürk’de aynı iddialar savunuldu.

Daha önce devlete “katil” diyen Nagehan Alçı‘yı ekrana çıkartmasıyla tepki çeken Habertürk, kısa bir aradan sonra yine Nagehan Alçı’yı ekranlara çıkarmaya başladı. Kendisi gibi terör örgütü PYD’ye olan sempatisiyle bilinen Hülya Hökenek’in sunduğu programda Nagehan Alçı, Türkiye’nin Nazi Almanyasından zehirli gaz aldığını ve isyancıların mağaralarda zehirlendiğini savundu. İşte Alçı’nın o sözleri:

“Belgeselde anlatılanları çok az kişi izlemiştir. Tunceli’den Dersim olarak bahseden Alçı, Alman kanalının yayınını savundu. Programda arşivlerden çıkan bir belgenin yayınlandığını savunan Alçı, ‘O belgede 1937 yılında Atatürk’ün imzası ile Meclis Hitler yönetiminden 20 ton gaz alındığı yönünde bir belge. Bu belge daha önce Dersim gazetesinde yer almış. 37-38 Dersim olayları çok acı olaylardır. Atatürk, çok önemli bir lider ama 37-38 yıllarında Dersim’de katliam yapılmıştır.”

Nagehan Alçı, sözlerinin devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Dersim’de katliam yapıldığını söylediğini belirtti.

Kaynak: Veryansın Tv

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.