01 Temmuz 2012'da eklenmiş, 270 views kişi görüntülemiş
Gül’ün rahatsızlığı Ziyaretleri Erteledi
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Gül’ün rahatsızlığı Ziyaretleri Erteledi

Cumhurbaşkanı Gül, kulağındaki rahatsızlığın nüksetmesi sebebiyle yarın başlayacak olan ziyaretlerini erteledi.
Suriye’nin bir Türk jetini düşürmesi ile başlayan gelişmeler, her geçen gün farklı bir boyuta taşınıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yarın iki Baltık ülkesine yapacağı geziyi erteledi.

Her şey Suriye’nin 22 Haziran’da silahsız F4 uçağımızı düşürmesi ile başladı. Başbakan Erdoğan’ın AK Parti Grubu’nda Salı günü yaptığı “Suriye ile angajmanlarımız değişti” sözü ile her türlü gelişmeye açık hale dönüştü.

Ardından, sınır bölgesine askeri birlikler sevk edildi. Füzelerin yönü Suriye’ye çevrildi. Başbakan Erdoğan başkanlığında bugün güvenlik zirvesi yapıldı. Başbakanlık Resmi Konutunda yapılan zirvede masaya jet krizi ile başlayan gelişmeler yatırıldı.

Zirveye, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz katıldı.

Zirve sonrası bir açıklama beklenirken, açıklama Çankaya Köşkü’nden geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yarın başlayacak Letonya ve Litvanya ziyaretlerinin ertelendiği duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Gül’ün ziyaretlerinin ertelenmesine gerekçe olarak, kulağındaki rahatsızlığın nüksetmesi gösterildi.

HaberAkdeniz’in edindiği bilgiye göre; yapılan bu erteleme Ankara’da toplanan Güvenlik Zirvesi ve yaşanan son gelişmelerle ilgili. Diplomasi çevreleri de bu ani gelişmeyi, “Ankara her türlü gelişmeye hazırlıklı” şeklinde yorumladı.

 

KÖŞK AÇIKLAMASI, BASIN DANIŞMANINDAN GELDİ

Ziyaretlerin erteleme açıklaması, Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever’den geldi. Sever, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ziyaretlerin Gül’ün kulağındaki rahatsızlık nedeniyle ertelendiğini bildirdi.

Gül’ün 20-23 Haziran tarihleri arasındaki Kayseri ziyaretinde kulağındaki rahatsızlığın nüksettiğini anlatan Sever, geçtiğimiz günlerde yapılan kontrol sonucu doktorlarının Gül’e, kısa bir süre uçağa binmemesi tavsiyesinde bulunduklarını belirtti.

Sever, Cumhurbaşkanı Gül’ün de bu nedenle yarın başlayacak Letonya ve ardından geçeceği Litvanya ziyaretlerini ertelediğini, tarihlerin henüz belirlenmediğini kaydetti.


 

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.