08 Şubat 2013'da eklenmiş, 263 views kişi görüntülemiş
Genç “Emperyalizme Uşaklık Yapmayın”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Genç “Emperyalizme Uşaklık Yapmayın”

Kamer Genç, kendisini “inkarcı” diye suçlayan BDP’li Sakık’a “Ben Devletin bütünlüğü savunuyorum, emperyalistlerin uşağı değilim. Bugün, Amerika’yla da işbirliği içindesiniz,  AKP’yle de işbirliği içindesiniz” diye karşılık verdi.

TBMM Genel Kurulu’nda BDP’li Sırrı Sakık’ın, “Boşnaklardan gelenler, siz bu ülkenin sahipleri değilsiniz. Haddinizi bileceksiniz” sözleriyle başlayan tartışma önceki gün de devam etti. CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, kendisine, “Sen Dersim dağlarına kurban ol, sen o dağlara kurban ol; sen o dağları kirlettin, adın değmez. Sen retçi, tekçi, inkârcı bir kişisin” diyen Sakık’a sert bir şekilde yanıt verdi.

Tek başıma 32 sene mücadele ettim

Laik Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütünlüğünü savunduğu belirten Genç, “Ben, emperyalistlerin uşağı olan bir insan değilim. Ben, 30 eri şehit ettikten sonra, Tayyip Erdoğan’a güvenerek kıvıran bir insan da değilim. Şimdi, birileri, dağdakilerin silahına güvenerek bizi burada ezmeye çalışıyorlar. Bende o korku olsaydı, Tunceli’de tek başıma otuz iki sene mücadele ederek siyaset yapmazdım. Dolayısıyla, birileri tutup da dağdakinin silahına güvenerek bizi tehdit etmeye kalkmasın. Burada çözülmesi gereken bir şey varsa kendi aramızda bunları tartışarak çözebiliriz. Ama birilerinin emperyalist uşaklığını yaparak bu ülkeyi eğer bölmeye kalkarlarsa onlara karşı da bütün gücümüzle mücadele etmek zorundayız” diye konuştu.

Sakık ise Genç’e “Emperyal güçlerle de hiçbir dönem işimiz olmadı” dedi.

Sakık’ın bu sözlerine Genç, “Bugün Amerika’yla da işbirliği içindesiniz, AKP’yle de işbirliği içindesiniz” diyerek yanıt verdi.

BOP görevlisi Erdoğan

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Genç’in partisini, “Bu ülkeyi satan, peşkeş çeken, pazarlayan AKP iktidarı” diye gündeme getirmesine itiraz etti.

Elitaş’a yanıt veren Genç’in sözleri tutanaklara şöyle geçti: “Şimdi, BOP’un Başkanı kim? Tayyip Erdoğan. BOP ne amaçla kurulmuş, kim ne görev vermiş? ABD diyor ki: ‘Ben süper güç olarak kendimi devam ettirebilmem için Ortadoğu’da ve başta Türkiye olmak üzere burada hiçbir büyük devletin kalmaması lazım.’ Düşünebiliyor musunuz, AKP’nin Genel Başkanı Tayyip Erdoğan BOP’un Eşbaşkanı. BOP ne görev yapıyor? Başta Türkiye olmak üzere Ortadoğu’daki bütün ülkeleri bölme görevi verilmiş buna. Daha bundan fazla Türkiye’yi bölmeye yönelik bir gösterge var mıdır? Düşünebiliyor musunuz, bir ülkede Başbakanlık görevine gelen birisine başkaları tarafından ‘O Başbakan olduğun ülkeyi böleceksin.’ diye bir görev verilecek, o da çıkacak kürsülerde bunu övünerek anons edecek, ondan sonra biz de çıkıyoruz diyoruz ki ‘Siz Türkiye’yi bölmek için bu duruma getirdiniz.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.