05 Nisan 2012'da eklenmiş, 275 views kişi görüntülemiş
Gazetesiz ışıklarını kapatıyor!
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Gazetesiz ışıklarını kapatıyor!

www.gazetesiz.com saat 20:30 ile 21:30 saatleri arasında yayınına 1 saat süreyle ara vererek haber akışını durduracaktır.

Bu gece küresel ısınmaya dikkat çekmek için bir saat boyunca ışıklar kapatılacak.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) başlattığı organizasyonda, 31 Mart 2012 günü saat 20.30 – 21.30 arası iklim değişimine ve küresel ısınmaya dikkat çekmek için bir saat boyunca ışıklar kapatılacak.

135 ÜLKEDEN 1 MİLYAR İNSAN KATILIYOR

2007 yılından bu yana gerçekleştirilen organizasyona, dünya çapında da büyük bir destek veriliyor. İlk olarak 2007 yılında yapılan organizasyona 2.2.milyon kişi ve 2000'de kurum katılmıştı. Her geçen yıl katılımın arttığı organizyon 135 ülkeden 1 milyardan fazla insanın katıldığı dünyanın en büyük çevre hareketi oldu. Daha önceki yıllarda Sydney Liman Köprüsü, Toronto'daki CN Kulesi, San Francisco'daki Golden Gate Köprüsü ve Roma'daki Kolezyum gibi simge yapılarda bir saat boyunca ışıklarını kapatarak, organizasyona destek vermişlerdi.

TÜRKİYE'DEN GENİŞ KATILIM

Türkiye'den 2011 yılında 20 binden fazla kişi ve 250'nin üzerinde kurum dünyanın geleceği için 'Dünya Saati' organizasyonu destek verdi. Boğaziçi Köprüsü, Ankara Opera Binası ve Kastamonu Kalesi gibi simge kulelerin ışıklarını kapatarak iklim değişikliği ile mücadeleye dikkat çekildi. Bu yıl da Türkiye'den organizasyona geniş bir destek bekleniyor. Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Saat Kulesi, Küçüksu Kasrı bu yıl ışıklarını kapatacak.

DHA
 

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.