epimedyum macun

Morgan Freeman: Donald Trump teröristtir

07.01.2020

89 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Morgan Freeman: Donald Trump teröristtir

Modern Amerikan sinemasının önde gelen ustalarından olan Morgan Freeman, Donald Trump’a öfkesini dile getirdi. Hollywood’un isimlerinden Freeman, attığı tweetler ile İranlı general Kasım Süleymani’ye suikast emrini veren ve İran’ın kültür varlıklarını dahi vurmakla tehdit eden Trump’ın terörist olduğunu belirtti.

‘SAHTEKARDIR, YALANCIDIR’

Freeman, ilk tweetinde şunları söyledi: “Donald Trump, teröristtir, çocuk istismarcısıdır, ırkçıdır, aldatma sanatçısıdır, cinsiyetçidir, ödlektir, yalancıdır, sahtekardır, suçludur… Donald Trump benim başkanım değildir.” Usta oyuncunun bu tweet’i binlerce beğeni ve yorum aldı.

SAVAŞ SUÇUYLA TEHDİT EDİYOR

Freeman bir sonraki tweetinde ise dünya kamuoyuna seslendi: ‘Trump, İran’a anlamsız bir savaş başlatmış olmasına ve İran’ı savaş suçu ile tehdit etmesine rağmen, hala gücünü kötüye kullanabiliyor, hala adaleti engelliyor, hala satın alınmış bir kişi ve hala soruşturması devam ediyor.’

Freeman Amerikan vatandaşlarına da çağrıda bulundu: ‘Hemen acil bir referandum ile karar alarak, dikkatleri azil sürecinden başka yöne çekebilmek için 3. Dünya Savaşı çıkarmaya çalışan, bu palyaço Trump’ı İran’a göndermeye ne dersiniz?’

AMERİKAN SİNEMASININ ZİRVESİNDE

1937 senesinin 1 Haziran tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde dünyaya gelen Morgan Freeman, berber bir baba ile öğretmen bir annenin oğlu olarak hayata gözlerini açtı. Kendinden büyük üç tane erkek kardeşi bulunan Freeman, DNA tahlilleri sonucunda soyunun bir kısmının Nijer’den olduğunu öğrendi.

Dokuz yaşında iken okulunda canlandırılan bir oyunun başrolünde yer alan oyuncu, on iki yaşında iken de eyalet çapında düzenlenen bir yarışmasından galibiyetle döndü. 1960 senesinin başında oyunculuk ve dans dersleri aldı. Aynı dönemde New York City’de de yaşayan aktör, The Pawnbroker filminde figüranlık yaparak oyunculuk kariyerini başlatmış oldu.

ESARETİN BEDELİ’YLE BİRİNCİ SIRADA

1971 senesinde Who Says I Can’t Ride a Rainbow? filminde rol alan Freeman, bir pembe dizi olan Another World ile The Electric Company gibi yapımlarda rol aldı. 1994 yılında The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli) isimli filmde sergilediği performansı sayesinde büyük beğeni toplayan oyuncu, 44. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde jüri görevini üstlendi. Esaretin Bedeli filmi, İMDB Dünya Tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi Filmleri listesinde birinci sırada yer alıyor.

Seven, Robin Hood: Prince Of Thieves, Deep Impact ve Unforgiven gibi filmlerde rol alan sanatçı, Million Dollar Baby filminde sergilediği performansı neticesinde 77. Akademi Ödül Töreni’nde En İyi Yardımcı Aktör Ödülü’ne layık görüldü.

Ödül kazandığı 2005 senesinde iki farklı film olan War of the Worlds ile March of the Penguins’te seslendirme sanatçılığını yapan Freeman, Bruce Almighty isimli filmde ise Tanrı karakterine hayat verdi. 2008 yapımı olan The Dark Knight filmi ile 2007 yapımı The Bucket List filmlerinde rol alan sanatçı, sergilediği performanslar sayesinde sinemaseverlerden büyük beğeni kazandı. 83 yaşındaki usta oyuncu, modern Amerikan sinemasının ustalarının arasında yer alıyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.