FETÖ TSK’da hâlâ aktifler: Kriptonun da kriptosu var!

09.11.2017

174 views Kişi Okumuş

0 Yorum

FETÖ TSK’da hâlâ aktifler: Kriptonun da kriptosu var!

15 Temmuz’dan sonra yapılan tutuklamalara ve devam eden ihraçlara rağmen FETÖ’nün, TSK’da henüz deşifre olmayan askerlerle irtibatını koparmadığı ortaya çıkmıştı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, FETÖ’nün asker imamlarının, “sabit hat” üzerinden haberleştikleri tespit edilmişti. Daha önce ByLock, Eagle ve Kakao Talk kullanan FETÖ’cülerin, bunların deşifre olmaları üzerine “kontörlü telefonu” kullandıkları öğrenildi.

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde, telefonunda hiç bu programlar yüklenmemiş ve FETÖ’nün TSK içinde kullandığı yöntemlerden uzak tutulmuş bir tip yapılanmanın hâlâ aktif olduğunu iddia etti.

Selvi şöyle davem etti:

“(…) Zaten telefonlarında bu tür haberleşme programları çıkmadığı, 15 Temmuz’da Yurtta Sulh Konseyi’nin yayınladığı görevlendirmelerde isimleri yer almadığı için tespit edilemeyenlerden söz ediyorum. Kriptonun da kriptosu yani. FETÖ yeni bir darbe yapamaz deniliyor ama kimse kendini kandırmasın. Tespit edilemeyen unsurları ile bir suikast girişiminde bulunmayacağını kim garanti edebilir?

FETÖ’DE İKTİDAR KAVGASI

 

Yurtdışındaki FETÖ’cülerin arasında bir tartışma yürüyor. Fetullah Gülen’den sonra örgütün iki numarası olarak gösterilen Mustafa Özcan ile Şerif Ali Tekalanarasındaki bir çekişme izlenimi veriyor. Fetullah Gülen’e örgüt içinden suikast düzenleneceği yönündeki haberlerin kaynağı da o yazışmalardı. Ama gerçek çıkmadı. Orada TSK içindeki son tutuklamaların Mustafa Özcan’ın oğlu Enes Özcan’la birlikte örgütün bir kısım arşivinin ele geçirilmesinden kaynaklandığı iddia ediliyor. Bir cemaat ablasının subaylarla evlendirildiği için başını açması ve bikini giymesi için zorladığı subay eşleri konusunda af dileyen açıklamalarını da bulmam mümkün.

İKİ MEHMET’TEN HANGİSİ?

Ama beni asıl ilgilendiren ise 15 Temmuz darbe girişiminin Genelkurmay’daki beyin takımından olan Mehmet Partigöç’ün itirafçı olduğu yönündeki imalar oldu. “Takiye” konusunda Hasan Sabbah’ın adamlarını dahi geri bırakan bu yapının, bir özeleştiri içinde değil, yeni bir oyun içinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü bunlar 15 Temmuz’da en yakınında oldukları komutanları derdest etti. Yanında görev yaptıkları Genelkurmay başkanlarının masasına dinleme cihazları yerleştirdiler. Başbakanlığı döneminde makamına ve evine böcek yerleştirilen Erdoğan’ın yakın koruma ekibiydiler. Partigöç imaları üzerinden bazı operasyonları değersizleştirmeye çalışıyorlar. Mehmet Partigöç önemli ama asıl Mehmet Dişlikonuşsa hem 15 Temmuz aydınlatılır hem de TSK içindeki FETÖ yapılanması çökertilir. “İki Mehmet” arasında, Mehmet Dişli çok daha önemli bir isimdir.”

‘SABİT HAT’TA YAKALANINCA RUMLARA SIĞINMIŞ!

“Sabit Hat Operasyoları”yla ilgili başka bir iddiayı da gazeteci Ceyhun Bozkurt gündeme getirdi. Bozkurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu bilgiyi aktardı: “Ek bilgi! Duyduğuma göre ’den Rum Kesimi’ne kaçan FETÖ’cü Kadir Karaman da defalarca sabit hattan aranmış. Tespit edildiğini anlayıp, Rum Kesimi’ne sığınmış…”

Deniz Yüzbaşı Kadir Karaman, 1 Ekim’de Kazakistan uyruklu eşi Nina Pozhidaeva ile birlikte, Sanchez isimli özel yelkenlisiyle Rum Kesimi’ne kaçmış, orada Rum yetkililere teslim olmuştu. Karaman’ın Rumlara özel bilgiler aktardığı da basına yansımıştı.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.