20 Mart 2012'da eklenmiş, 378 views kişi görüntülemiş
Eşini 7 saat dövdü
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Eşini 7 saat dövdü

Adana’da Rabia Duman eşine Evlilik yıldönümü hediyesi almak için alışveriş merkezine gitti. “Oraya düzgün insanlar gitmez. Sevgili mi bulmaya gittin” diyen koca Kemal Duman dönüşte eşini 7 saat dövdü

1- AVM’YE GİTTİN DAYAĞI

Adana’da başından iki evlilik geçen 4 çocuk annesi Rabia Duman (39) üçüncü evliliğini Kemal Duman’la yaptı. Rabia Duman, bir hastane yakınında açtığı lokantada ev yemekleri yaparak geçimini sağlamaya çalışırken tanıştığı Kemal Duman’la 19 Mart 2011’de evlendi. Bu, 6 çocuk babası Kemal Duman’ın üçüncü evliliğiydi. Rabia Duman evlilik yıldönümünde eşine sürpriz yapmak için cumartesi günü kardeşinin hamile eşiyle birlikte alışveriş merkezine Hediye almaya gitti.

 

Habertürk’te yer alan habere göre; Yılbaşında kocasına yüzük alan Duman, cüzdan ve saat baktı. Ancak uygun fiyata bir hediye bulamadı. Hamile yengesinin canı hamburger isteyince de hediye bakmaya ara verip bir kafeteryaya oturdular. Bu sırada Kemal Duman, eşini telefonla arayıp nerede olduğunu sordu. Alışverişmerkezinde olduğunu öğrenince de “Oraya doğru düzgün insanlar gitmez. Sevgilimi aramaya gittiniz?” diye bağırdı. Bunun üzerine Rabia Duman korkudan annesinin evine gitti. İddiaya göre Kemal Duman gece eşini aldı. Daha sonra 02.00’den sabah saat 09.00’a kadar Rabia Duman’ı tekme tokat dövdü. Sol gözü moraran, burnu kırılan Rabia Duman bayılınca kocası da uyudu. Eşinin kendisini öldürmesinden korkan Duman, “Lütfen beni kurtarın. Jandarmayı arayın” yazılı notu aşağıdan geçen kişinin önüne attı. Ardından da yangınmerdiveninden inerek birinci kattaki komşusuna sığındı. Bu sırada jandarmalar gelip kadını kurtardı

 

‘ÖLÜMLE TEHDİT EDİYOR, KORUMA İSTİYORUM’

Eşi Rabia Duman’ın şikâyeti üzerine uyurken evinden alınan Kemal Duman, sevk edildiği adliyede ‘Eşini öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Duman savunmasında “62 bin liraya ev alıp üzerine yaptım. Benden kurtulmak için iftira atıyor. Onu ben dövmedim” dedi. Annesinin yanına sığınan Rabia Duman ise en kısa zamanda boşanacağını söyledi. Duman, 3 ay önce de eşinin kendisini yine sudan bahaneyle dövdüğünü, kıskançlık yüzünden kendisini evden çıkartmadığını, telefonla bile konuşturmadığını belirtti. Eşinin cezaevinden çıktıktan sonra kendisini rahat bırakmayacağından korktuğunu belirten Duman, “Tutuklandı. Ancak 2 gün sonra bırakırlar. Ben o zaman ne yapacağım? Devamlı beni ölümle tehdit ediyordu. Boşanana kadar bana koruma verilmesini istiyorum” dedi.

 

2-BAŞINI KAPATTIN DAYAĞI

Türkiye’de kadına yönelik şiddette namus, boşanma, yemeğin tuzlu olması, kapının geç açılması gibi ‘bahaneler’e bir yenisi daha eklendi. İstanbul Kağıthane’de yaşayan SeferMüstecep., 15 yıllık eşinin kapanması ve namaza başlamasını şiddete ‘gerekçe’ yaptı. YeşimMüstecep (37), geçtiğimiz 6 Şubat gecesi polisi arayarak eşinin kendisine şiddet uyguladığını söyledi. Şikâyetçi olan YeşimMüstecep, ifadesinde “Yaklaşık 1 ay önce kapanıp, namaza başladım. Ancak eşimbu durum karşısında ‘Neden başını kapattın? Ben seni bu şekilde yanımda dolaştırmam, pis şişko’ diyerek beni aşağıladı. Kötümuamelede bulundu. Döverek yaraladı” dedi. 42 yaşındaki koca SeferMüstecep ise eve geldiğinde kızının uyumamış olduğunu gördüğünü, eşine uyuması gerektiğini söylediğinde ise ters cevap aldığını, daha sonra tırnaklarıyla kendisine zarar verdiğini öne sürdü. Sefer Müstecep, “Bu nedenle kontrolümü kaybettim” dedi. SeferMüstecep ifadesinin ardından serbest bırakılırken, eşi de şikâyetini geri aldı. Ancak İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, SeferMüstecep hakkında ‘kötümuamele’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından 2 yıl 2 aydan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.