12 Temmuz 2017'da eklenmiş, 24 views kişi görüntülemiş
Eş Cinayeti Sanığına Müebbet İstemi
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Eş Cinayeti Sanığına Müebbet İstemi

ADANA’da boşanmak isteyen eşi 45 yaşındaki İmhan Kılıç’ı tabancayla vurarak öldürdüğü suçlamasıyla hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen 53 yaşındaki Ahmet Kılıç’ın yargılanmasına devam edildi.

Pazarcılık yapan Ahmet Kılıç, iddiaya göre başka bir kadınla ilişki yaşamaya başladı. Durumu öğrenen 3 çocuk annesi İmhan Kılıç, boşanmaya karar verip kardeşlerini arayarak kendisini alıp Şanlıurfa’ya götürmelerini istedi. Ahmet Kılıç ise 6 Kasım’da eve gelerek eşi ile tartışmaya başladı. İmhan Kılıç, eşinin elindeki silahı görünce kaçarak yatak odasına girip kapıyı kilitledi. Ahmet Kılıç bunun üzerine odanın kapısına doğru ateş etti. Göğsüne kurşun isabet eden İmhan Kılıç, öldü. Tutuklanan Ahmet Kılıç hakkında ‘eşini kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.

Eşinin başka bir kadınla olan ilişkisini öğrendikten sonra kendisini affetmesi için konuştuğunu anlatan Ahmet Kılıç, “Eşim bana ‘sana 6 ay süre veriyorum, bu işi temizleyeceksin’ dedi. Evliliğimiz gayet iyiydi. Olay günü annem beni arayarak eşimin Şanlıurfa’ya gitmek için hazırlık yaptığını söyledi. Eşim gitmekte ısrar etti.  ‘Kardeşlerini ara gelmesinler. Yoksa kendimi öldüreceğim. Yuvayı dağıtma, etrafa rezil olmayalım’ dedim. Kendisini odaya kilitledi. Belimden silahı çıkarttım. Ağabeyim üzerime geldi, ‘silahı bırak’ diyerek beni itekledi. Bu sırada silah ateş aldı. İsteyerek ve bilerek ateş etmedim, kazaydı” diye savunma yaptı.

Duruşma savcısı araştırılacak başka bir husus kalmadığını belirterek esas hakkındaki mütalaasını verdi. Savcı, Ahmet Kılıç’ın eşini öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, karar verilmesi için duruşmayı erteledi.

– Adana

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.