29 Nisan 2012'da eklenmiş, 364 views kişi görüntülemiş
Ergin:”207 Cezaevi Kapandı, 196 sı da Kapanacak”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Ergin:”207 Cezaevi Kapandı, 196 sı da Kapanacak”

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Şartları uygun olmayan, uluslararası standartları barındırmayan 207 cezaevini kapattık, 196 adedini daha kapatacağız.” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Sinop İl Kongresi’ne katılmak için bu ile gelen Bakan Ergin, ilk olarak Sinop Valiliği’ni ziyaret etti. Vali Dr. Ahmet Cengiz ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Ergin, Vali Dr. Ahmet Cengiz’dan brifing aldı. Cezaevi yapmanın çok sevinilecek bir şey olmadığını ifade eden Adalet Bakanı Ergin, “Cezaevlerimizde dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Şartları uygun olmayan, uluslararası standartları barındırmayan cezaevlerimizi kapattık, kapatmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar 207 cezaevini kapattık, 70 kadar açtık. 196 tane daha kapatacağız. Bunların yerine de daha modern donatı alanları olan, hükümlü ve tutukluları rehabilite etmeye dönük imkanlara sahip cezaevleri inşa etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Bakan Ergin, Sinop’ta açık cezaevi ile ilgili iki hafta sonra ihale yapılacağını belirterek, “Son çıkan infaz yasasıyla değişiklik yapılan Denetimli Serbestlik Kanunu ile açık cezaevleri daha bir kıymete bindi. Bu açıdan Sinop’ta açık cezaevinin yapılacak olması önemli bir imkan. Oraya ayrılanlar iyi halde ise bir yıl önceden tahliye olabilecekler. Bu da cezaevinde cezaları infaz edilenler açısından bir imkandır.” diye konuştu.

Ergin, Vali Dr. Ahmet Cengiz’i ziyaretinin ardından Adliye Sarayı’na giderek Başsavcı Osman Erduran’ı ziyaret etti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.