03 Nisan 2012'da eklenmiş, 559 views kişi görüntülemiş
“ERDOĞAN OBAMA’NIN KURYESİ”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

“ERDOĞAN OBAMA’NIN KURYESİ”

Kılıçdaroğlu: Obama Recep Bey’i kucaklamış götürüyor. Davutoğlu maratonda hişt diyen Obama’ya koşuyor..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuştu.Kılıçdaroğlu konuşmasındaBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümete sert sözlerle yüklendi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

İzmir’de geçen hafta bazı metro istasyonalrının açılışı vardı. Şöyle bir düşündüm Türkiye’de metro diyince akla gelen ilk CHP’dir. İzmir’de İstanbul’da ve Ankara’da metronun ilk adımını atan CHP’dir. İzmir’de CHP’li başkan kendi çabaları ile çalıştı metroları açtı. Beceriksiz olan İstanbul ve Ankara’ya bakın. Kendi öz kaynakalrının hesabını veren br başkana bakın, bir de beceriksiz başkanlara bakın. Oradan da Antalya’ya geçtim. Başkan bir parakk yapmış halka hizmet yapmış. Ama eleştirliyor. Bende dedimki sen niye hizmet ediyorsun halka dedim O zaman sevilirdin dedim.

Halkımızın çok ciddi sorunları var. İnönü’den ayrıldım bir başka yere daha uğradım. Sivrihisar’a. Herkes dertli. Onlara dedim ki sizin sorunlarınızı bir tek CHPçözer dedim. Hiç bir sorundan kaçmıyorum. Her sorunu çözebiliriz. En ağır sorunalrın altına kolumuzu koyabiliriz. Memlekette kavga değil barış olacak. Biz bunu istiyoruz. Tereyağından kıl çeker gibi sorunları çözebiliriz. Biz bunu istiyoruz.

KUR-AN’I 20 MİLYAR DOALRLIK HIRSIZLIĞA PEÇE YAPTILAR

Türkiye de siyasi ahlak yok. Siyasi ahlakın olmadığı yerde sorunlara iyi niyetle yaklaşamazsınız. Sırça köşkte yaşayıp halkın sorunalrana tepeden bakan bir siyaseti yok etmeliyiz. Biz her yerde ahklaklı ve onurlu olmayı sürdüreceğiz. Bunu ahlaksızlara rağmen sürdüreceğiz.

Son bir kaç haftadır neyi tartşıyorduk. 4+4+4’ü. eş yaşındaki bir çocuk ilk okula gidemez dedik. Hadi annelere sor dedik. Sormadın. YÖK Başkanı’na sor dedik sormadılar. 5 yaşındaki çocuk kalem bile tutamaz. Siyasette kin ve nefret olamaz. Olmamalı.

Bir kanun teklifi getirdin AK Parti’nin programında yok, hükümetin planında yok, bakanlar kurulunun haberi bile yok. Diyor ki milletin istediğini yaptık, iyi de milletin haberi yok. Yürüyen yalan makinasıdır dedim onu da kabul etti.

Tartışmanın kilit noktasını söylemiştim. 20 milyar dolarlık bir hırsızlıktan söz etmiştim. Şu soruyu sormuştum “20 milyar dolarlık ihaleleri niçin kamu kapsamı dışına çıkarmadın” bunu sordum. Getirdiler Kuran’ı Kerim’i 20 milyar dolarlık yolsuzluğa peçe yaptılar. 20 milyar dolara karşı çıkacağız diyecekler ki CHPKuran’a karşı diye.

Hangi inançta var bu? Bakın kaç gündür söylüyorum Recep Tayyip Erdoğan’dan bir cümle bile yok. 20 Milyar doalrı biz bunun için getirdik diyemiyor. Yönetmelikle belirlenecekmiş ihalenin nasıl yapılacağı. İhale dediğin bir bakanın iki dudağının arasından çıkar. Doymadı mı hala gözünüz? Bunu peçelemek için önergeyle Kuran’ı getirdiler.

Daha önce Arapça getirmişlerdi. İlköğretimde seçmeli ders olsun. Karar verildi ilköğretimde Arapça seçmeli ders olarak verilebilir. Ne yaptılar? Kanunun içine koydular. 20 milyar dolarlık ihaleyi gizlemek için.

Bir siyasal anlayış 20 milyar dolar için kendi inançlarını kullanabiliyorsa bu memlekete onlardan hayır gelmez.

DİN BEZİRGANI

Biz sadece Allah’a hesap veririz diyorlar. Ben bu konuyu İzmir’de eleştirirken Kuran’ı Kerim’i bir annelerimiz bir kılıfın içine koyar duvara asarlar. Biz onu zamanz aman açar sessiz sakin okuruz. Bunu söyledim siz Kuran’ı sadece duvara asarsınız dedi. Biz Kuran’ı başımızın üstünde taşırız. Annelerimizin el emeği göz nuru kılıflarının içinde taşırız. Sen bunu istismar edersen ben sana din tüccarı dedim az geldi ben sana din bezirganı derim.

Erdoğan şunu çok iyi bilsin bizim baş ucumuzdaki kitapta şunlar yazılı, riyakarlık yapmayacaksın, kul hakkı yemeyeceksin yazılı. Bunlardan hangisini yapıyorsun ey Erdoğan.

9 yaşındaki çocuk nasıl meslek seçecek. Bunmlar bakın, Erdoğan nediyordu, yırtık ayakkabı iel geldim İstanbul’a diyordu. Nerde o yırtık ayakkabı Erdoğan. Soruyorum Erdoğan Kul hakkı yedin mi yemedin mi. Çıkıp söyle.

Bu halkın ensesinde boza pişirdin. Bu millet bunu unutmayacak. Bu halka postmoder diktadörlük uyguladın. Bunu hesabını davereceksin. Sen Allah’tan da korkmuyorsun. Korksan o koltukta oturmaazsın. Bizim halkın söyleminde güzel bir söz vardır. Ele verir talkımı kendi yutar salkımı. Ya bu kadar malı mülkü ne yapaksın. Din ticaretini ülkenin gündeminden düşürecek olan CHP’dir. Dini siyasete alet edene izin vermeyin. Ne götürürsek akr diyorlar. Kur-an’ı seçmeli ders yaptık 20 milyar doalrlık ihaleyi gizledik diye yapmadılar sadece. Bu arada yapılan zamalra bakın. Tartışamalarla CHP’yi suçladılar. Ama arka taraftan zamlara yüklendiler.

BU ZAMLAR NEDEN

ELektriğe ve doğalgaza zam yapıldı. Akaryakıta 1 ayda 3 defa zam yapıldı. O kadar yalan söylemeye alışmışlar ki zam niye yapıldı deyince dolar yükseldi diye yaptık diyor.

Doğalgazın fiyatı düştükçe sen yapıyorsun. Zam zam zam eşittir Recep Tayyip Erdoğan… Herkes bunu bilsin.

Nabucco’daki mavi akım projesini çöpe attılar. Güney hattını Ruslara teslim ettiler. Putin bile inanamadı. Türkler bize bir yılbaşı hediyesi verdiler dedi. Enerji Bakanı açıklama yaptı biz doğalgazda indirim yaptık diyor. Madem indirim yaptınız bu zam niye?

Ben ayrıca başbakanıda uyarmıştım. Bu bakan enerjiden anlamaz senin de anlamadığını biliyorum. Ülkenin çıkarları peşkeş çekilyor.

Hiç bir çıkar sağlamadan nasıl güney hattını verebilirsin? Bu ülkede yetimin hakkı var.

CHP yeniliklerin partsidir. CHP dönüşümün partisidir. AK Parti statükonun partisidir. Bir parti 10 yılda ancak bu kadar çürüri AKP’de çürümeye devam edecek. Söz veriyorum halkın sorunalrına çözüm üreteceğiz.

Yeni bir dil tutturmuş Benim milletim diyor. Benim mileltim demek ben demek. Benim mileltim bir şey istedi derse ben istedim demek istiyor. 4+4+4’ü millet istedi diyor. Milletin hiç bir şeyden haberi yok. Çünkü sen istedin.

ERDOĞAN OBAMA’NIN KURYESİ

Seul’la gitti. Nükleer zirve vardı. Başbakan çıkıyor bizi parmakla gösteriyorlar diyor. Televizyonlarda gördünüz. Sizi parmakla göstermiyorlar sizi parmakla çağırıyorlar. Senin haberin yok. Obama Recep Beyi kucaklamış gene. Götürüyor. Kucaklamış öbür taraftan Tayyip Beyin omuzundan hişt hişt diyor gel. Öbür taraftan Davutoğlu bir maraton içinde gidiyor. Gözlerini Obama’ya dikmiş gözü Recep Tayyip Erdoğan’ı bile görmüyor.

Sonra Tahran’a geldi. Daha gelirken bir bildirisi yayınlandı. Ahmedinejad ben rahatsızım yarın görüşelim dedi. O gün iki ayrı kabul yaptın. Senin binip Türkiye’ye gelmen gerekiyor. Gelemez. Obama izin vermedi.

BEN ÇALMADAN VE ÇIRPMADAN ANLAMAM

Ne söyledik, siyasette ahlak çok önemli. Ahlakın yozlaştığı yerde siyaset olmaz. Biz siyasete atılırken ne dedik ne olursa olsun halka doğruları söyleyeceğiz. Beyefendi yine konuşmuş bugün. Hesap yapmayı bilmiyor demiş. Doğrudur bazı hesaplardan anlamam. Onun yapıp benim yapamadığım dört işlem var. Bölme çarpma çıkarma ve çalma. Sakın dilim sürçtü sanmayın. Ben çalmadan ve çırpmadan anlamam. Onun analdığı bu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.