04 Şubat 2017'da eklenmiş, 199 views kişi görüntülemiş
CB Erdoğan Tarafsızlık ilkesini İhlal Etti
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

CB Erdoğan Tarafsızlık ilkesini İhlal Etti

Konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu isim vermeden eleştiren Erdoğan, “Ana muhalefetin başındaki zatın, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun başında olduğu zamanı hatırlıyorum. Sağlam girersiniz, hastaneden ne yazık ki sakat çıkarsınız. O günleri hatırlıyorum, afedersiniz ne banyo, ne tuvalet, bunların olmadığı günleri hatırlıyorum. Çünkü bunların zihniyeti kirli. Şimdi hastane mi görmek istiyorsun, gel Mersin’e, Mersin Şehir Hastanesi’ni gör, git Yozgat’a onu gör, git 81 vilayete hepsini gör” ifadelerini kullandı.

‘2007’DEKİ CUHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ HATIRLAYIN’

“2007 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimini hatırlayın” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Meclisin iradesine karşı, dönemin Cumhurbaşkanını ve yargısını arkalarına alarak, bir ‘367’ garabeti ortaya sürenlerin kimler olduğunu biliyorsunuz değil mi? Ülkenin meşru hükümetini devirmek için gayret sarf edenleri biliyorsunuz değil mi? Şimdi onlar yine iş başında… Ama başaramayacaklar. Çünkü karşılarında kim var? Millet var, millet. Bu millet buna fırsat vermeyecek.”

Erdoğan, “Çanakkale’de bedel ödedik, Kurtuluş Savaşı’nda bedel ödedik, Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki emekleme döneminde bedel ödedik, darbeler, muhtıralar, vesayet yönetimleri sebebiyle bedel ödedik. Siyasi, ekonomik krizlerle, sosyal çalkantılar yüzünden bedel ödedik. Bu şekilde bedel ödeye ödeye bir gerçeği gördük, milletin söz sahibi olduğu dönemlerde zaferlerin sevincini yaşarken, milletin hiçe sayıldığı, horlandığı dönemlerde hep hüsrana uğradık” dedi.

‘MERSİN SANDIKLARI PATLATMAYA HAZIR MI?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nisan ayında sandık geliyor. Sandık geldiğinde evete hazır mıyız? Mersin geçen seçimlerde olduğu gibi sandıkları patlatmaya hazır mı?” ifadelerini kullandı.

‘EVET’ VE ‘HAYIR’ KARIŞTI

Erdoğan, “Yaşı özellikle 40’ın üzerinde olanlar eski Türkiye’nin hastanelerini çok iyi bilirler. Ey kardeşlerim, biliyorsunuz değil mi? Eski Türkiye’de ilaç bile alamazdınız. İlaç bulsanız para bulamazdınız. Sağlam girenin hasta çıktığı bir sağlık düzeni vardı. O sisteme evet mi, hayır mı?” diye sordu.

Erdoğan’ın sorusuna Mersinliler “Evet” diye bağırarak yanıt verdi. Erdoğan bunun üzerine soruyu bir kez daha yeniledi, yine “Evet” yanıtı alınca gülerek, “Karıştırıyorsunuz” dedi.

OBAMA ÖRNEĞİ

Konuşmasında ABD’deki sağlık sistemine de değinen Erdoğan, “Bu hastane kuyrukçu sisteme son veren bir hastanedir. Birileri bu atılan adımların farkında olmayabilir. Varsın olmasın. Biz şu anda görevimizi yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Gelirken konutları görüyorsunuz değil mi. Niye? Benim vatandaşım modern konutlar içinde insanca yaşamanın erdemine erişsin. ABD’de (Barack) Obama bizim sağlık sistemimizin çok küçük bir modelini hayata geçirmek istedi başaramadı. Ama biz başardık” diye konuştu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.