11 Nisan 2013'da eklenmiş, 195 views kişi görüntülemiş
Erdoğan “Kırgızistan’a ABD Çıkarları İçin Gitti”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Erdoğan “Kırgızistan’a ABD Çıkarları İçin Gitti”

Başbakan Erdoğan’ın Kırgızistan ziyaretini yorumlayan Rus basını, ziyaretin ABD adına Manas Üssü için yapıldığını yazdı. Bişkek yönetimi, Şangay İşbirliği Örgütü’nün isteğiyle üssü ABD denetiminden çıkarmak istiyor

Moskova, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kırgızistan ziyaretine dikkat kesildi. Rusya’nun önde gelen gazetelerinden Nezavisimaya ile Azatlık Radyosu’nun Kırgızistan servisi, Erdoğan’ın Kırgızistan gündeminin başında ABD’nin Manas Üssü’nün geldiğini belirtti.

Kırgızistan Meclisi milletvekili Ravşan Ceenbekov, Nezavisimaya gazetesine yaptığı açıklamada, ülkesinin son dönemde Rusya’yla ilişkileri geliştirmesi ve Gümrük Birliği’ne dâhil olması karşısında, ABD’nin Erdoğan üzerinden denge aradığını belirtti.

Türk heyetinin ziyaretinde yatırım, ekonomik ve sosyal kalkınma gibi konuların olduğunu, ancak bu alanda iki ülke arasında gelinen noktanın zaten üst seviyede bulunduğunu belirten Ceenbekov, kapalı kapılar arkasında Manas Üssü ile ilgili önemli ikili görüşmelerin yapılacağını kaydetti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.