Erdoğan daveti geri çevirmedi

02.03.2012

327 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Erdoğan daveti geri çevirmedi

Erdoğan, cuma namazını kıldığı camiinin yanında geçmiş olsun dileklerini ileten ailenin evini ziyaretetti.

Cuma namazını Üsküdar’da kılan Başbakan Erdoğan evlerinin balkonundan kendisini davet eden aileyi gerç çevirmedi. Ziyaret sırasında evin çalan telefonuna bakan Başbakan Erdoğan pastanede çalışan ailenin oğlunu şoke etti.

Cuma namazını Nalçacı Halil Camisi’nde kılan Başbakan Erdoğan caminin karşısındaki evlerinden Başbakan’a yüksek sesle geçmiş olsun dileklerini ileten aileyi ziyaret etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını İstanbul İl Özel İdaresi ile Üsküdar Belediyesi tarafından dergahıyla birlikte yeniden edilen Nalçacı Halil Camisi’nde kıldı.Erdoğan, Üsküdar Kısıklı’daki konutundan çıkarak, Nalçacı Halil Paşa Camisi’ne geldi.

Cuma namazını burada kılan Erdoğan’a Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Nabi Avcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hüseyin Çapkın, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara da eşlik etti.

Cuma namazı çıkışında Erdoğan, vatandaşların yoğun sevgi gösteriyle karşılaştı. Erdoğan, kendisini alkışlayan ve yüksek sesle ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletenlere el sallayarak karşılık verdi.

Öte yandan, 1600’lü yılların başlarında inşa edildiği tahmin edilen, 1874’te tamir edilip yanına türbe eklenen ve zaman içinde yıkılan Nalçacı Dergahı, İl Özel İdaresi ve Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle yeniden inşa edildi. Dergaha özel ebatlı mermer, meşeden oymalı mihrap ve vaaz kürsüsü yapıldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nden getirilen avize de takıldı.


BÜYÜK FOTOĞRAF USTASININ FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

Erdoğan, 4 usta fotoğraf sanatçısına “Kültür ve Sanat Büyük Ödülü” verdikten sonra eline makineyi alıp fotoğraflarını çekti.

Başbakan Erdoğan, “2011 yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri”nin verildiği Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeki törene katıldı. Kültür ve Turizm Ertuğrul Günay’ın ev sahipliğinde yapılan törende Erdoğan, fotoğraf sanatçıları Ara Güler, Sıtkı Fırat, Prof. Sabit Kalfagil ve İzzet Keribar’a ödüllerini verdi. Erdoğan daha sonra objektifin arkasına geçerek, ödül verdiği fotoğraf sanatçılarının fotoğraflarını çekti.

BAŞBAKAN’IN KONVOYUNDA KAZA

Başbakan Erdoğan, Cuma namazını Üsküdar’da kıldıktan sonra Avrupa yakasına geçti. Başbakan Erdoğan’ın konvoyu, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndan geçerken arkada seyreden polis motosikletlerinden biri, karşıya geçmek için yola çıkan Hüsniye Ayşe Aslan adlı kadına çaptı. Çarpmanın etkisiyle 40 yaşlarındaki Aslan yaralandı. Hüsniye Ayşe Aslan’ın yanında bulunan arkadaşı kaza anını anlattı. Yaklaşık 20 dakika ambulans bekleyen yaralı kadın, Taksim İlkyardım Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan Aslan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı, vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.