13 Şubat 2017'da eklenmiş, 44 views kişi görüntülemiş
Erdoğan ‘Bahçeli’ye değil bana itibar edin’
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Erdoğan ‘Bahçeli’ye değil bana itibar edin’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin El Bab'da 4 askerin Rus hava kuvvetleri tarafından şehit edilmesiyle ilgili değerlendirmeleri soruldu. Erdoğan, Bahçeli'nin "Şimdi Rusya askerlerimizi şehit ediyor, 'Pardon'la geçiştiriyor. Şehitlerimizin hesabı mutlaka sorulmalıdır" sözlerine ilişkin olarak "Benim yapmış olduğum açıklama tamamiyle gerek silahlı kuvvetlerimizin, gerek MİT'in bana verdiği bilgiler çerçevesindedir. Bu çerçevede yaptığımız açıklama karşılıklı yapılmıştır. Genelkurmay Başkanlarının, Cumhurbaşkanlarının yaptığı açıklamalar bu işin gerçek boyutudur. Bunun dışındaki açıklamalar herhalde itibar edilecek açıklamalar değildir" diye konuştu.

"Artık DEAŞ güçleri tamamiyle El Bab’ı terk etme sürecine girdi. Öyle sanıyorum ki bundan sonrası an meselesidir. El Bab hallolmak üzere. Bundan sonraki süreçte Rakka ve Mümbiç olayı vardır" diyerek Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan "El Bab bizim nihai hedefimiz değil, bizim hedefimiz bu bölgenin DEAŞ'tan temizlenmesidir. Bunların merkezi El Bab değil, Rakka. Rakka temizlendiği andan itibaren bu bölge terörden arındırılmış bölge haline gelmiş olacak" açıklamasında bulundu.

"16 Nisan aynı zamanda 15 Temmuz'un bir cevabı olacaktır" diyen Erdoğan anayasa değişikliği referandumuna ilişkin olarak "Hayır diyenlerin konumu, 15 Temmuz'un yanında yer almaktadır. Bunu kimse sağa sola çekmesin" görüşünü savundu.

Erdoğan, kendisine referandum anketleriyle ilgili sorulan bir soruya da "Bazı anketler gelmiyor dersem yalan olur, asıl anketlerin bize akışı araziye çıkışla beraber daha da yoğunlaşacaktır. Şu anda ben halkımızın cumhurbaşkanlığı sistemini tam olarak anlama konumuna geldiğine ihtimal vermiyorum" cevabını verdi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.