Emekli Oldu Öğrenciler Halay Çekti

12.03.2012

412 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Emekli Oldu Öğrenciler Halay Çekti

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Adana Meslek Yüksekokulu (AMESYO) Müdürü Prof. Dr. Alaettin Sabancı, 7 yıllık görevinin ardından ’emekli oldu. Sabancı’nın yönetiminden memnun olmayan öğrenciler bu durumu okul önünde davul zurnayla halay çekip kutladı.

AMESYO bünyesinde müdür olarak görev yapmasının yanında aynı zamanda da derslere giren Sabancı, dün itibariyle emekliye ayrıldı. Sabancı’dan boşalan müdürlük görevineyse ÇÜ Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emin Güzel atandı. Alaettin Sabancı’nın yüksekokuldaki son gününde öğrencileri kendisine beklenmedik bir sürpriz hazırladı. Akşamsaatlerinde dersten çıkan ÇÜ AMESYO öğrencileri, yüksekokulun girişinde bir araya gelip, davul zurna çaldırdı.

Sabancı’nın yönetiminden memnun olmayan ve kendisinin emekli ayrılmasını adeta ‘bayram havası’nda kutlayan öğrenciler, davul zurna eşliğinde omuz omuza halaylar çekti. Çifte telli de oynayan öğrenciler, çevrede bulunan vatandaşların şikayeti üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini görünce yüksekokul içine girerek gözden kayboldu. Davul ve zurna çalan şahıslarla bir süre görüşen polis, daha sonra olay yerinden uzaklaştı.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan öğrencilerse, Prof. Dr. Alaettin Sabancı’nın kendilerine karşı katı ve sert bir yaklaşım ortaya koyduğunu, bu nedenle de gidişine sevindiklerini dile getirdi. Sabancı’nın emekli olduğu günün kendileri için yeni bir başlangıç olduğunu, bu nedenle de bugünü davul zurna eşliğinde kutladıklarını anlatan öğrenciler, “Gitmesi güzel oldu. Dersleri zaten sıkıcı geçiyordu. Kendisi biraz da sert bir hocaydı” görüşünü dile getirdi.

Bazı öğrenciler ilk defa böylesi bir durumla karşılaştıklarını ifade ederek, arkadaşlarının davul zurnalı eğlencelerini görüntü kaydetme özelliği olan cep telefonlarıyla kaydederken, “Davul zurnayı daha önce hep düğünlerde görürdük, ilk defa okul önünde böylesi bir durumda gördük. İlginç ama bir o kadar da güzel oldu” dedi.

Öte yandan, ÇÜ AMESYO 1989 yılında kurulurken, ÇÜ Teknik Programlar Bölümü bünyesinde ‘Bilgisayar Programcılığı’ ve ‘Maden Programları’nda öğretime başladı. Yüksekokul bünyesinde bugün 34 akademik, 32 idari olmak üzere toplam 66 idari personel bulunuyor. Yaklaşık 180 öğretim elemanının ders verdiği yüksekokulda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı meslek lisesi öğretmenlerinden, ‘öğretim görevlisi’ niteliğine sahip olanların da ders saati başına ücretle görevlendirildiği bildirildi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.