01 Ağustos 2012'da eklenmiş, 371 views kişi görüntülemiş
Elbistan’da Sıtmayla Mücadele
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Elbistan’da Sıtmayla Mücadele

Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener, Elbistan merkezli olarak tahsis edilen sıtmayla mücadele aracının, kuzey ilçelerinde etkili bir şekilde ilaçlama çalışması yaptığını söyledi.

Kahramanmaraş ve ilçelerinde sıtmayla mücadelenin Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Sıtma Savaş Birimi’nce yürütülmesi, aracın bir yerde ilaçlama yaparken özellikle de kuzey ilçelerde sıkıntı yaşanması nedeniyle yeni bir ilaçlama makinesi alınarak, Elbistan Toplum Sağlığı Merkezine teslim edilmişti.

Alınan bu araçla Elbistan’a bağlı Kalealtı, Mehre ve Çiçek köyleri ile İğde ve Söğütlü beldelerinde, Afşin’e bağlı Deveboynu, Kötüre ve Kabaağaç köylerinde ilaçlama çalışmaları yapıldı.

Köy muhtarların talepleri doğrultusunda ilaçlama çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Yener, “Kahramanmaraş’tan ilaçlama aracımız geliyordu, bu sebeple de hem Kahramanmaraş’ta hem de kuzey ilçelerde mağduriyet yaşanıyordu. Kuzey 5 ilçede hizmet vermesi amacıyla sıfır ilaçlama cihazı aldık. Bunu Elbistan, Afşin, Ekinözü, Nurhak ve Göksun İlçelerimizde kullanmak üzere Elbistan merkezine tahsis ettik. Şuanda aldığımız cihaz etkin bir şekilde kullanılmaya başladı. Elbistan’a bağlı Kalealtı, Mehre ve Çiçek köyleri ile İğde ve Söğütlü beldelerinde, Afşin’e bağlı Deveboynu, Kötüre ve Kabaağaç köylerinde ilaçlama çalışmaları yapıldı. İlaçlama aracımız talepler doğrultusunda ve gerek görülen noktalarda ilaçlama faaliyetini aksatmadan sürdürüyor. Bu ilaçlamalar 15 Ekim’e kadar devam edecek. Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde şuana kadar yaklaşık 200 yerleşim yerini ilaçladık. Köy muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor” dedi. – Kahramanmaraş

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.