31 Mayıs 2017'da eklenmiş, 41 views kişi görüntülemiş
Eğitime Hayırsever Desteği
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Eğitime Hayırsever Desteği

Hatay Valisi Erdal Ata, hayırsever iş adamı Nuri Üysen ile İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri binası için protokol imzaladı.

Valilik İskenderun Çalışma Ofisi’nde düzenlenen protokole, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve İskenderun Kaymakam Vekili Hakan Kılıçkaya da katıldı.

Vali Ata imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, Nuri Üysen’in İskenderun Teknik Üniversitesi’ne yaptıracağı Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri binası için toplandıklarını belirterek, “Ülkemizin ve ilimizin en önemli sorunlarının başında eğitim sorunu geldiğini her ortamda dile getiriyoruz. Bu sorun sadece temel eğitim değil, üniversite eğitimini de kapsamaktadır. Gençlerimizin daha iyi eğitim alabilmesi için üniversitelerin altyapısının mükemmel olması gerekir. Bu konuda Rektörlük elinden gelen tüm imkanları seferber ediyor. Kamunun imkanları ile ihtiyaçlar karşılanmaya çalışılıyor. Ama bunun yanında ilimizdeki hayırseverlerimiz ilkokul, ortaokul, lisede olduğu gibi üniversitedeki çeşitli fakülte, hizmet binaları veya diğer sosyal hizmet binalarının yapımında katkıda bulunuyorlar. Ondan dolayı da teşekkür ediyoruz” dedi.

Hayırsever iş adamı Nuri Üysen ise, “Böyle ilk bir konunun bize nasip olması ayrı bir gurur kaynağıdır. Bundan evvel İskenderun’a bir hukuk fakültesi gelecek denmişti. Biz İskenderun’a yapılan her hizmette çorbada bizim de tuzumuz olsun maksadıyla katkıda bulunmayı vadetmiştik. Ama İskenderun’a hukuk fakültesi gelmedi. Biz o gün verdiğimiz sözü bir borç olarak gördük. İskenderun’a yapılacak böyle bir hizmeti yapmak bize nasip oldu. Ben bunu bir hayır işi olarak görmüyorum. Memleketinde yaşayan her insanın memleketine katkıda bulunmasının bir görev olduğu kanaatindeyim. Bu amaçla hizmette bulunmak istiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri binası için imzalar atıldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi master planı kapsamında 1520 metrekare büyüklüğünde inşa edilecek Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri binasına Necla Üysen Mediko-Sosyal Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri ismi verilecek. – HATAY

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.