01 Ağustos 2012'da eklenmiş, 358 views kişi görüntülemiş
Eğirdir ilçesindeki Hayvan Barınakları Düzenleniyor
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Eğirdir ilçesindeki Hayvan Barınakları Düzenleniyor

Türkiye Hayvan Hakları Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık, Isparta’nın Eğirdir ilçesinde daha önceleri yapılan ve usulüne uygun olmayan hayvan barınaklarının uygun hale getirilerek kullanılması talebinde bulundu.

Mevcut alanın güzel bir yer olduğunu belirten Hayvan Hakları Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık, birkaç bakımın ardından hayvanlar için güzel bir hayat alanı oluşturulabileceğini söyledi. Çıtırık, “Eğirdir’e 2 kişilik uzman ekip gönderip sokak köpeklerinin nasıl yakalanacağı konusunda eğitim verdireceğiz. Ayrıca profesyonel veteriner tarafından köpeklerin nasıl kısırlaştırıldığı da buraya gelinip anlatılacak. Gayemiz köpekleri öldürmek değil, kısırlaştırıp hür bırakmak. Hür bıraktıklarımız arasında asileşen olursa bunları da hayvan barınaklarımızda muhafaza etmek. Amacımız köpekleri çoğaltmak değil, sokak köpekleri ne üresin ne de çoğalsın. Ama mevcut olanlar da hak ettikleri değeri görsün. Eğirdir’de bizi samimi ve sıcak karşılayan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bir çok belediyede olmayan barınaklar burada var. Mevcut hayvanlara yemek ve su ihtiyaçları karşılanıyor. Fakat istenilir derecede değil. Daha profesyonel bakım istiyoruz. Bu konuda da Belediye’ye Hayvan Hakları Federasyonu olarak destek çıkıp yardımcı olacağız” dedi.

Eğirdir’de hayvanlar üzerinden çok siyaset yapıldığını belirten

Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Hala daha devam ediyor. 30 trilyon borçlu bir belediye devraldık. 46 personelin çalıştığı ve ayda 60 milyara yakın masraf edilen kanuna aykırı olarak içme suyu rezervi olan gölümüzün kenarında ruhsatsız faaliyet gösteren, adına da hayvanat bahçesi denilen yeri eski adıyla Çevre ve Orman Bakanlığı kapatma kararı almış. Biz burada hiç müdahil olmadık. İçindeki hayvanları da alım ve bakım yetkisi olan yerlere ihaleyle sattık. Sokak köpeklerine gelince belediye veterinerimiz tarafından gerekli yakalama kısırlaştırma ve küpeleme çalışmaları yapılıyor. Desteklerinizle işbirliği içerisinde daha güzel hizmetler verebiliriz ” diye konuştu. – Isparta

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.