29 Temmuz 2017'da eklenmiş, 23 views kişi görüntülemiş
DYO Usta Ligi nin Şampiyonu Belli Oldu
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

DYO Usta Ligi nin Şampiyonu Belli Oldu

Boya ustalarının mücadele ettiği ”Dyo Usta Ligi 2017 Türkiye Şampiyonası” kazananı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü takımı oldu.

İçinde heyecan barındıran her insanın mutlulukla oynadığı futbol bu kez profesyonel futbolcuların dışında Türkiye’de ilk kez boya ustalarınca oynandı…

24-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında Antalya Kervansaray Lara Otel’de düzenlenen ‘Dyo Usta Ligi 2017 Türkiye Şampiyonası’nda Diyarbakır Bölge Müdürlüğü takımı şampiyon oldu.

TURNUVANIN İLKİ SONUÇLANDI

Bu yıl ilki gerçekleştirilen turnuva için tüm profesyonel boyacılar kendi bölge müdürlükleri tarafından belirlendi.
24 Temmuz’da Antalya’da bir araya gelen takımlar arasında çekilen kuralar sonucu beşer takımlı iki grup oluşturuldu ve turnuvaya start verildi. Karşılaşmalar Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği hakemler tarafından yönetildi. 2017 yılında 10 futbol takımı ile gerçekleştirilen turnuva, 2 ayrı grupta toplam 20 maç yapılarak, her 2 gruptan 2’şer takım yarı finale kaldı.

FİNALİN ADI: DİYARBAKIR-ANTALYA

Son derece çetin geçen maçlar sonunda Batı Marmara Bölge Müdürlüğü takımı, Antalya Bölge Müdürlüğü takımı, Diyarbakır Bölge Müdürlüğü takımı ve Doğu Marmara Bölge Müdürlüğü takımı yarı finale kalmayı başardı.

Ve nihayet 27 Temmuz 08.30’da Antalya -Batı Marmara Bölge Müdürlüğü takımları arasında oynanan ilk yarı final karşılamasının ardından ev sahibi Antalya finale kalmayı başardı. Saat 09.30 başlayan ikinci karşılamanın galibi ise Diyarbakır oldu…

TURNUVANIN ŞAMPİYONU DİYARBAKIR

Aynı gün saat 18.00’da başlayan üçüncülük maçını Doğu Marmara Bölge Müdürlüğü takımı kazandı.
Nefeslerin tutulduğu final saat 21.00’da başladı. Antalya karşısında mücadelenin ilk yarısında 1-1 ile eşitliği son dakika yakalayan Diyarbakır, ikinci yarıda iki gol daha atarak şampiyon oldu. Ulusal ve uluslararası turnuvaların kupa teslim törenini aratmayan ödül töreninde kupayı DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran verdi. Bol gollü geçen şampiyonanın gol Kralı Doğu Marmara forveti Çetin Çelik oldu.

”DÜNYAYI GÜZELLEŞTİRİRKEN BAŞROL USTALARIN”

Serdar Oran konuşmasında ”Bizim yaptığımız iş dünyayı renklendirmek. Bunu da evlerimize getiren siz değerli ustalarımızsınız. Şimdiye kadar evlerimizi renklendiriyordunuz son dört gündür de sahaları renklendirdiniz” dedi. Oran, sözlerini centilmence ve hırsla mücadele ederek ”Helal Olsun Ustası” olduğunuzu bir kez daha ortaya çıkardınız için hepinize teşekkür ediyorum diyerek bitirdi.

DYO HEDİYE SEÇİMİNİ ŞAMPİYONA BIRAKTI

Şampiyon takımın futbolcularına 10 milyon puanla, Dyolog Bağlılık Sistemi’nden hediye seçme imkanı sunuldu.
Ödül töreni sonrasında ustalar doyasıya eğlenip şampiyonluklarını kutlarken turnuvanın da yorgunluğunu attılar.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.