27 Eylül 2012'da eklenmiş, 218 views kişi görüntülemiş
Dünya Şampiyonu Sporcu ÇGC’yi Ziyaret Etti
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Dünya Şampiyonu Sporcu ÇGC’yi Ziyaret Etti

Rusya’nın St Petersburg kentinde yapılan Dünya Muay Thai Şampiyonası’nda güçlü rakiplerini geride bırakarak altın madalya alan Adanalı şampiyon sporcu Hayri Doğan Hozanlı, antrenörü Hakan Şahade ile birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkan Cafer Esendemir’i ziyaret etti.

Başkan Esendemir, Adana için çok önemli olan bu başarıların elde edilmesi noktasında her zaman desteklerini sunacaklarını söyledi. 16 yaşındaki Adanalı Milli sporcu Hayri Doğan Hozanlı, 6- 13 Eylül tarihleri arasında Rusya’nın ST. Petersburg şehrinde yapılan Dünya Muay Thai Şampiyonasında gençler 63,5 kiloda altın madalya aldı. 89 ülkeden bine yakın sporcunun katıldığı şampiyonda 4 karşılaşmaya çıkan Hozanlı, bu maçların hepsini kazanarak ilk uluslararası madalyasını elde etti.

Doğan’ın başarısında büyük emeği olan Antrenörü Hakan Şahade, yorucu geçen 10 ayın emeğini aldıkları için çok mutlu olduklarını anlattı. Doğan’a her zaman inandığını ve arkasında durduğunu ifade eden Şahade, kendilerine her zaman destek veren Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kemal Zeki Arslan’a ve Esendemir’e teşekkür etti. 16 yaşında olmasına karşın dünya şampiyonluğu unvanını kazanan Hayri Doğan Hozanlı ise yaptığı açıklamada, “Allah’ıma şükürler olsun ki emeğimizin karşılığını aldık. 10 ay boyunca antrenörüm ile birlikte çok çalıştık. Başarımın ana sebebi disiplindir. Hiçbir zaman gevşemedim tam aksine daha fazla çalıştım.” dedi. ÇGC Başkanı Esendemir de bu tür başarıların Adana’nın uluslararası alanda tanıtımı için çok önemli olduğunu vurguladı. Esendemir, Adana’da böylesi başarılı sporculara her zaman destek olacaklarını ifade etti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.