16 Mart 2012'da eklenmiş, 401 views kişi görüntülemiş
Dul Kadına “Tapu” Oyunu Cinayetle Bitti
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Dul Kadına “Tapu” Oyunu Cinayetle Bitti

Adana’da gönül ilişkisi kurduğu dul kadını ev tapusunu kredi çekme bahanesiyle üzerine geçirdikten sonra öldürdüğü iddiasıyla bir polis memuru ile eşi ve kardeşi gözaltına alındı.

Adana’da gönül ilişkisi kurduğu dul kadını ev tapusunu kredi çekme bahanesiyle üzerine geçirdikten sonra öldürdüğü iddiasıyla bir polis memuru ile eşi ve kardeşi gözaltına alındı. Polis memuru 41 yaşındakiFatih Yurdakonar’ın aynı yöntemle iki kadına daha benzer bir “tuzak” kurduğu ancak başarılı olamadığı, ev sahibini ise 19 bin lira dolandırdığı ileri sürülüyor.

İddialara göre, merkez Seyhan ilçesindeki Hürriyet Polis Merkezi’nde görevli polis memuru FatihYurdakonar, kocasını kaybeden bir çocuk annesi Kamile Özbek (48) ile ev alma bahanesiyle tanıştı. Daha sonra “Eşimden ayrılacağım” diyerek kadının evine yerleşti.

Bir süre birlikte yaşadıktan sonra Kamile Özbek’e “Benim maşımda haciz var, eşime ev verirsem benden ayrılacak, seninle evleniriz. Bu sebeple evin tapusunu üzerime alıp kredi çekeyim” diyerek kadını ikna etti. Tapuyu üzerine aldı, ancak kredi çekmedi bu sebeple kadınla tartıştıktan sonra evden ayrıldı.

Kamile Özbek ise “tapuyu alayım” ümidi ile Fatih Yurdakonar ile görüşmeyi sürdürdü. Polis memuru yıllık iznini geçirmek için gittiği Kahramanmaraş’a Kamile Özbek’i “Evdeki büyük valizi al gel, kimseye haberverme, Gaziantep’e gel ben seni orada karşılarım” diyerek çağırdı.

Kadınla, ormanlık bir alanda birlikte olduktan sonra tabancayla öldürdü, cesedi özel otomobilin arkasındaki valize koydu. Kahramanmaraş Devlet hastanesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan kardeşi Akif Yurdakoner (33) ile birlikte şehrin dışında bir yere gömdü. 45 gün sonra ise cesedi “bulunmasın” diyerek Kahramanmaraş’taki Ahır dağının yüksek bir yerine taşıdı.

Kamile Özbek’in geçen yıl 14 eylülde kaybolması üzerine kızı Z.Ö. polise başvurdu. Emniyet Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, kadının ilişkide olduğu polis memuru Fatih Yurdakonar’ı 5 ay önce gözaltına aldı. Yurdakonar, kadından evi satın aldığını ancak 5 bin lira borcu için Gaziantep’te parayı verdiğini ve ayrıldığını söyledi, savcılıktan serbest kaldı.

Polis yaptığı incelemelerde Yurdakonar’ın takip sistemi kayıtlarında Kahramanmaraş’a kadınla birlikte görüldüğünü tespit etti. Bu kez de polis memuru, “Gönül ilişkisi yaşıyordum, polis olduğum için bilinmesini istemedim. Birlikte olduk ancak buradan ayrılıp Şanlıurfa’ya akrabalarının yanına gitti.” diye ifade verdi.

Asayiş Şube Müdürü Osman Sert ile Cinayet Bürosu Amiri Şehmus Akdemir, olayın peşini bırakmadı. Kadının en son polis memuru ile görüldüğü yerde 500 metrelik bir alanda İstanbul’dan getirilen arama köpekleri ile arama yapıldı, iş makinaları ile kazı yaptırıldı. Ancak cesede ulaşılamadı.

Bu arada, teknik takiple izlenen polis memurunun aynı yöntemle iki kadına daha tuzak kurmaya çalıştığı belirlendi. Cinayet bürosu ekipleri, iki kadını çağırıp polis memurundan uzaklaşmalarını istedi. Polis, bazı güvenlik kamerası kayıtlarından da polis memurunun kardeşi ile birlikte görüldüğünü belirledi.

Bunun üzerine polis memuru Fatih Yurdakonar ile eşi Yıldız ve kardeşi Akif Yurdakonar gözaltına alındı.Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde güvenlik görevlisi olan Akif Yurdakonar, ağabeyinin cinayeti işlediğini ileri sürdü. Cesedi ilin dışında bir yere gömdüklerini, daha sonra ise Ahır dağında bir yere taşıdıklarını anlattı.

Kardeş Yurdakonar’ın ifadeleri üzerine öldürülen kadının ilk gömüldüğü yerde kaybolduğunda üzerinde bulunan tişört bulundu. Polisin Ahır dağında Kamile Özbek’in cesedinin konulduğu yeri de tespit etti, ancak hava şartlarından dolayı çalışmalar güçlükle sürdürülüyor.

Emniyet müdürlüğünde ifadeleri alınan Fatih Yurdakonar ile eşi Yıldız “susma” hakkını kullandı. 3 kişi “tasarlayarak adam öldürmek” suçlamasıyla adli mercilere sevk edildi. Bu arada, Emniyet Genel Müdürlüğü, cinayeti işlediği öne sürülen polis memuru Fatih Yurdakonar’ı gözaltına alındığı gün meslekten ihraç etti.

(Cihan Haber Ajansı)

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.