06 Ağustos 2012'da eklenmiş, 390 views kişi görüntülemiş
Doktora Şiddet “elinizi öpsün barışın”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Doktora Şiddet “elinizi öpsün barışın”

Cizre İlçesi Devlet Hastanesi’nde görevli dahiliye uzmanı Dr. Şenol  Kildaci, bir hasta yakını tarafından tartaklandı. Şikayetçi olmaya giden Dr. Kildaci’ya görevli polislerin, “Elinizi öpsün, affedin olay kapansın” dediği ortaya çıktı.

Cizre Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Şenol Kildaci, geçen Perşembe günü hasta muayenesi sırasında, yanına gelen birkişinin önce kendi hastasını muayene etmesini istedi. Dr. Kildaci, sırasını beklemesini istediği hasta yakını tarafından dövüldü. Dr. Şenol Kildaci, saldırgandan şikayetçi olmak için polis merkezine gitti. Görevli polislerin Kildaci’ya, “Elinizi öpsün affedin olay kapansın” dediği öne sürüldü.

 

Şırnak Tabipler Odası Başkanı Azat Karagöz ile bazı meslektaşları, bugün saldırıya uğrayan Kildaci’ya destek vermek için hastane önünde basın açıklaması yaptı. Dr. Azat Karagöz, hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin her geçen gün arttığına dikkat çekti.

 

Karagöz, “Bugün burada toplanmamızın sebebi hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik giderek artan ve ürkütücü boyutlara ulaşan artık beden ve ruh sağlığımızı bozar dereceye gelen şiddetin hastanemizde uygulanmış olmasındadır. Perşembe günü dahiliye uzmanımız Dr. Şenol bey, bir hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Arkadaşımız polikinlikte hasta muayene ederken, başka bir hasta yakını içeri girerek doktorun kendi hastasını muayene etmesini istemiştir. Doktor arkadaşımız içeride hastanın muayenesi bittikten sonra hastaya bir sıra numarası alın ve öyle gelin demesi üzerine, önce hasta yakınlarının sözlü saldırısına uğramıştır. Bu sözlü sataşmadan sonra arkadaşımıza fiziksel şiddet uygulanmıştır. Bu şiddetten sonra darp olayını gerçekleştirenler, uzun süre polikinliği işgal etmişlerdir. Bu durumda kapıda bekleyen diğer hasta yakınlarının sessiz ve olayı ayırmadan öyle kalması ve bir süre sonra olay yerine gelen hastane güvenlik göevlerinin doktorun uyarılarına rağmen müdahale etmemesini, düşünmeye değer bir mesele olarak görmekteyiz” dedi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.