07 Mart 2012'da eklenmiş, 321 views kişi görüntülemiş
“Diktatör Esed’in Düşüşü Kaçınılmazdır”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

“Diktatör Esed’in Düşüşü Kaçınılmazdır”

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye ve İran hakkında açıklamalarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama “Diktatör Esed’in düşüşü kaçınılmazdır” dedi.

Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Obama, Suriyeve İran hakkında da açıklamalarda bulundu.

İran’a yönelik askerî bir müdahale ihtimali hakkında yöneltilen bir soru üzerine Obama, “İran’a yönelik askerî bir müdahale, şu anda düşünülmüyor. İran’ın nükleer faaliyetlerini durdurması adına hâlâ diplomasi yolları ile çözülebilecek ‘fırsat penceresi’ var. İran ile müzakere süreci, ülkenin ne kadar görüşme niyetinde olup olmadığını gösterecek” dedi.

NE İran’A NE SURİYE’YE ASKERÎ MÜDAHALE

İran’ın nükleer tesislerinin vurulması çağrısında bulunan Cumhuriyetçiler’e atıfta bulunan Obama, bu tarz konuşmaların İran krizine çözüm olmayacağını belirterek Cumhuriyetçiler’i, düşüncesizce davranmakla suçladı. Obama ayrıca İran’a savaş açmak isteyen Cumhuriyetçiler’in, savaş durumunun Amerikan halkına yönelik doğuracağı sonuçları da dile getirmelerini istedi.

Suriye konusunda ise Obama, “Suriye’deki şiddet olaylarından üzüntü duyuyoruz. Ancak tek taraflı askerî bir müdahalede bulunmayacağız. Çünkü tek taraflı müdahale, hata olacaktır. Suriye’deki durum, Libya’da olduğundan daha karmaşık. Uluslararası toplumun Esed rejimine karşı harekete geçtiğini görüyoruz. Diktatör Esed’in düşüşü kaçınılmazdır” dedi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.