29 Temmuz 2012'da eklenmiş, 322 views kişi görüntülemiş
Demircilik’te Festival Coşkusu
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Demircilik’te Festival Coşkusu

Geleneksel 5. Demircilik Kültür Sanat Festivali coşku içinde kutlandı. Festivale katılan vatandaşlar gönüllerince eğlendiler.

Demircilik Belediyesi Düğün Salonunda, Demircilik Belediyesi ve Radyo Umut ortaklığıyla düzenlenen festival, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Demircilik Belediye Başkanı Ali Ekber Tepe, bu tür etkinlikleri her yıl düzenleyerek, süreklilik kazandıracaklarını söyledi.

Demircilik Belediyesi ve Demircilik Kültür ve Sanat Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği festivale; CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, Elbistan Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, CHP Elbistan İlçe Başkanı Naci Göçmen, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Festival’de konuşan Demircilik Belediye Başkanı Ali Ekber Tepe, “Festivalimizin uzun yıllar sürmesi çabası içindeyiz. Belediye olarak amacımız; kültür etkinliklerimizi artırmak ve gelenekselliğini ileriye taşımaktır. Belediyemiz ile ortak gerçekleştirdiğimiz Demircilik Kültür ve Sanat Derneği yöneticilerine, organizeyi gerçekleştiren Radyo Umut’a, kültür zenginliğimizin çoğalması uğruna emeklerini halka adayan katılımcı sanatçılarımıza ve festivalimize değer katan, emeği geçen herkese şahsım ve Demircilik halkı adına teşekkür ederim” dedi.

Demircilik Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneğini Başkanı Etem Durak ise, “Beldemizin Elbistan’da her dönem önemli bir rolü olmuştur. Beldemiz kültürü, gelenekleri ve görenekleriyle önemli bir yer tutmuş olan ve Elbistan denildiğinde misafirperverliğiyle, birlik ve beraberliğiyle, temizliğiyle ilk akla gelen örnek bir yerdir. Bu festivalimizin yaşaması ve süreklilik kazanması gerektiğine inandığımız için kendi öz kaynaklarımızı zorladık ve tüm olanaksızlıklara rağmen bu festivali sürdürmeyi görev edindik. Bu çabamıza destek veren, emek koyan herkese teşekkür ediyoruz. Festivalimizi bundan sonraki yıllarda da devam ettirmeyi umuyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından müzik şöleni başladı. Festivale katılan yöresel sanatçılar, seslendirdikleri türkülerle davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Festivale katılan davetliler ise, hep birlikte halaylar çekerek doyasıya eğlenme fırsatı buldular. Program, festivale desteklerini esirgemeyen davetlilere plaketlerin verilmesi ile sona erdi. – Kahramanmaraş

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.