Çocuk Festivali nde Yöresel Lezzetler Standı

24.04.2019

16 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Çocuk Festivali nde Yöresel Lezzetler Standı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk FestivaliR7;nde yöresel lezzetler standı açan hanımları, hem ev ekonomisine katkıda hem de çocukların yöresel, doğal ve sağlıklı ürünlerle tanışmalarını sağladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıR7;na katkı sunmak için düzenlenen 3. Mersin Çocuk Festivali’nde yıl kadın emekçiler de yerini aldı. Açılan stantlarda el emeği göz nuruyla ürettikleri sağlıklı ve yöresel ürünlerini satan kadınlar emeklerinin karşılığını aldı.

Büyükşehir BelediyesiR7;nin kadın emeğine ve doğal ürünlere destek vermek amacıyla gerçekleştirdiği etkinlikte, 15 stant açıldı. Aileler ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği stantlarda Karakuş tatlısı, Bozyazı kavutu, kokulu çörek, sıkma, narenciye ürünleri gibi yöresel lezzetlerin yanı sıra farklı lezzetler de yerini aldı.

Çocukları fast food alışkanlığının dışında tutmak ve yöresel lezzetlere teşvik etmek için açılan stantlar, yoğun ilgi gördü. Çocuklar daha önce bilmedikleri Karakuş tatlısı, Bozyazı kavutu gibi farklı yöresel lezzetleri tatma fırsatını bulurken, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri kadınların emeğinin güçlendirilmesi ve topluma kazandırılması için önümüzdeki dönemde de daha farklı etkinliklerin gerçekleştirilmesinin amaçlandığını bildirdi. R1; MERSİN

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.