08 Mart 2012'da eklenmiş, 387 views kişi görüntülemiş
Civelek ve Karasayar Kadınlar Günü için Mesaj
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Civelek ve Karasayar Kadınlar Günü için Mesaj

AK Parti Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar ve Muhammet Öntürk ile İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek yayımladıkları mesajlarda, 8 MartDünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

AK Parti Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar ve Muhammet Öntürk ile İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek yayımladıkları mesajlarda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Karasayar, mesajında, kadınların eğitimden sağlığa, yasamadan yürütmeye, yargıdan spora, iş dünyasına kadar birçok alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirdiğini belirtti.

Ülke kadınlarının toplum içinde daha saygın bir yer kazanması, eğitim, öğrenim meslek edinme ve çalışma haklarına sahip olmasının birçok ülkeden daha önce sağlandığına dikkati çeken Karasayar, cumhuriyetin kendilerine tanıdığı haklardan yararlanan kadınların, siyasi, sosyal ve kültürel hayatta katılımcı, üretken bireyler olarak var olmasının tüm toplumun görevi olduğunu ifade etti.

Karasayar, mesajında şunları kaydetti:

“Hükümetimizin, ailenin ve sosyal yapının güçlendirilmesi, kadın erkek eşitsizliğinin giderilmesi, kadın ve kız çocuklarının insan haklarının geliştirilmesi ve korunması konusunda başlattığı çalışmalar küçümsenmeyecek boyutlara ulaşmıştır. Toplum içinde ve çalışma hayatında Türk kadınının kendi varlığını daha çok hissettirmesi dileğiyle desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren ve bizi biz yapma yolunda yüklendikleri sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm fedakar kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.”

AK Parti Hatay Milletvekili Öntürk ise mesajında, kadınların demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu bildirerek, kadınların hem kamu sektöründe hem de özel sektörde önemli görevler üstlendiğini belirtti.

Öntürk, mesajında, “Kadınlarımıza yönelik cinsiyet ayrımcılığı, aile içi şiddet, eğitim hakkının ihlal edilmesi gibi olumsuzlukların Türkiye gibi modern ve çağdaş bir ülkede kabul edilmesi mümkün değildir. Bunlar yalnız kadınların değil hepimizin toplumsal sorunudur. Kadınlarımızın sadece aile hayatında değil, iş hayatında, toplumsal hayatta, sosyal hayatta, siyasette, sporda ve pek çok alanda etkin görevler üstlendiklerini gururla görmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerimle kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

İskenderun Belediye Başkanı Civelek de kadınların ekonomik ve toplumsal yaşamdaki önemi ve değerinin bilinmekte olduğuna değinerek, yaşamın her alanında kadın erkek eşitliği önündeki engellerin bir bir ortadan kalktığını, kadınların siyasal yaşamda erkekler kadar etkin ve belirleyici rol üstlendiğini ifade etti.

Civelek, ilçede de kadınlara yönelik faaliyetleri artırmak için çalıştıklarına işaret ederek, her türlü ayrımcılığın ortadan kalkması, kadın erkek eşitliğinin sağlanması, kadınların toplumsal, siyasal ve ekonomik yaşamda hak ettiği yeri alması temennisiyle dünya kadınlarının özel ve anlamlı gününü kutladı.

– HATAY

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.