22 Şubat 2017'da eklenmiş, 27 views kişi görüntülemiş
CHP’li Böke’ye canlı yayında ölüm tehdidi Yapıldı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

CHP’li Böke’ye canlı yayında ölüm tehdidi Yapıldı

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin canlı yayın 16 Nisan’daki anayasa değişikliği referandumunda ‘Hayır’ oyu verilmesi gerektiğini anlattığı sırada CNN Türk’e arayan bir kişi “Böke evine gidemeyecek” diyerek tehditte bulundu. Söz konusu tehditten yayın bitiminde haberdar olan Böke’ye kanal yetkilileri ve programın sunucusu Şirin Payzın, ihbarda bulunduklarını ve polis gelene kadar, kanal binasında kalmasını rica etti.

Cumhuriyet gazetesinin aktardığına göre, Böke bir süre sonra polis ekipleri eşliğinde CNN Türk binasına gelen ayrıldı ve uçağa koruma ekiplerinin nezaretinde uçağa bindi.

ROBOKOP GİYSİLİ ÖZEL TİM KARŞILADI

Ankara’ya indiğinde ise Böke’yi Esenboğa Havaalanı’nda, robokop giysili özel tim görevlisi kalabalık bir polis ekibi karşıladı. Güvenlik görevlileri, Böke’ye, hakkındaki ihbarın ciddi olduğunu belirtirken benzer ihbarın emniyete de yapıldığı ve bunun üzerine polisin teyakkuza geçtiği bilgisini paylaştı.

POLİS VE CHP’Lİ YÖNETİCİLER EŞLİĞİNDE EVİNE GETİRİLDİ

Olayın CHP yetkilileri tarafından da öğrenilmesi üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da Böke’yi havaalanında karşıladı. Böke, polis ve CHP yöneticileri eşliğinde Ankara’daki evine kadar getirildi. Güvenlik görevlileri, apartmana girerek, binada geniş çaplı bir arama ve inceleme yaptıktan sonra Böke’yi evine bıraktı.

CHP kaynakları, programda Böke’nin ‘hayır kampanyasının eşit koşullarda yapılamadığı ve kendileri dahil hayır için çalışanların zor koşullarda çalışma yürüttüğü’ yönündeki açıklamalarından sonra geldiği bilgisini paylaştı.

Böke, programda ‘Hayır demenin bu ülkede ölüm tehdidini göze almayı gerektiğini söylemişti. CHP kaynakları bu sözleri hatırlatarak “Böke’nin açıklamalarından rahatsız olanlar sanki, ‘zorluk yaşamak öyle olmaz, böyle olur mesajı verdi” değerlendirmesini yaptılar.

EMNİYET ARAŞTIRIYOR

Böke’ye yönelik suikast tehdidiyle ilgili emniyet birimlerinin çok yönlü araştırma yaptığı bildirildi.

BÖKE: DÜN YAŞANILANIN KİMSE İÇİN TEKRAR ETMEYECEĞİ BİR TÜRKİYE İÇİN DİMDİK AYAKTAYIM

Bu arada Böke bugün partisi adına düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin olarak “Bugün yaşatılıyor olan korku iklimi kendi sesini özgürce çıkarmak isteyen milyonlara uygulanıyor. Biz demirden korksak gemiye binmezdik, çocuklarımızın geleceğine dair endişemiz olmasa siyasete girmezdik. Bu tehditler bizi yıldıramaz. Dün yaşanılanın kimse için tekrar etmeyeceği bir Türkiye için ben dimdik ayaktayım, asla yalnız değilim” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.