11 Nisan 2013'da eklenmiş, 202 views kişi görüntülemiş
CHP’li Atıcı Akil İnsanlar Komisyonunu Eleştirdi
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

CHP’li Atıcı Akil İnsanlar Komisyonunu Eleştirdi

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, çözüm sürecinde kurulan Akil İnsanlar Komisyonu’nu eleştirerek, “Buradaki insanlar gerçekten ne yapacaklar, bilmiyoruz, neyi ifade edecekler, bilmiyoruz. Ne pazarlık yapıldı, ne konuşuldu, bu insanlar ne konuşacaklar, halka neyi anlatacaklar?” dedi.

Atıcı, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Doktor Ersin Arslan’ın öldürülüşünün yıl dönümü olduğunu belirten Atıcı, kürsüye koyduğu ‘Hekimler Tükendi Yeter’ dövizini Arslan’ın ölümünün ardından yapılan yürüyüşte de taşıdığını da ifade etti. TBMM’de ‘Sağlık Çalışanlarına Artan Şiddeti Araştırma Komisyonu’ kurulduğunu anımsatan Atıcı, komisyonun AK Parti’nin sağlık politikalarını aklamaktan başka bir iş yapmadığını ileri sürdü. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’un eleştiren Atıcı, “Sağlık Bakanlığı şiddeti çözmeye çalışmak yerine, tesislerindeki tabelalarından T.C ibaresini kaldırmakla meşgul olmaktadır. Ne diyelim, kolay gelsin. Bu kadar iş varken abesle iştigal eden bir bakanın o koltukta oturması doğru değil. Derhal o koltuğu ısıtmadan derhal kalkmalı” dedi.

Basın toplantısında konuya ilişkin soruyu da yanıtlayan Atıcı, “Sanki başka bir iş yokmuş gibi kalk sen T.C. ibaresini oradan kaldır, niye kaldırıyorsun, ne batıyor sana, ne batıyor? Peki kaldırdın, niye çark ettin. Çünkü milyonlarca insan adının önüne Türkiye Cumhuriyeti ibaresi ekledi. Buradan halkımızın çıkaracağı çok önemli bir şey var. Yanlış gördüğünüz bütün uygulamalara karşı çıkın ve sesinizi yükseltin. Sesinizi çıkardınız, geri adım attırdınız” dedi .

Akil İnsanlar komisyonuna ilişkin soru üzerine ise Atıcı, “Buradaki insanlar gerçekten ne yapacaklar, bilmiyoruz, neyi ifade edecekler, bilmiyoruz. Ben bu konuyu bilmiyorum, ne olur biliyorsanız benimle paylaşın. Ne pazarlık yapıldı, ne konuşuldu, bu insanlar ne konuşacaklar, halka neyi anlatacaklar. Bu barış süreci nasıl yürüyecek, bunu bir bilen varsa benimle de paylaşın. Bilmediğim bir konuda yorum yapmam”dedi. – Ankara

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.